Vettel motor cezası almamayı umuyor | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Vettel motor cezası almamayı umuyor

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Beğeniler
79
Yaş
30
#1
Sebastian Vettel, motor ömrünü korumak için antrenmanlarda sınırlı kilometre yapmaya devam edeceklerini belirterek, motor cezasını yağmurlu geçmesi muhtemel yarışlarda almak gibi bir planlarının olmadığını söyledi.

Sezonun bitimine dört yarış kala, sekizinci ve son motor hakkını kullanan Alman pilot, Monza'daki antrenman turlarının önemli bir bölümünü garajda geçirmek zorunda kalmıştı.

Vettel, Formula 1'in resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, "Son iki yarışta gördüğümüz gibi, Cuma antermanları benim için çok sınırlı oluyor. Yeni bir motor arızasını kaldıramayız. Bir problem olursa da ceza yemekten kurtalamayız. Fakat bu istediğimiz bir durum değil. Şu an mümkün olduğunca cezadan uzak durmaya çalışıyoruz" dedi.

Red Bull Racing'in, rekabetçi olmayacağı bir pistte motor değişikliği yapacağı, böylece bu dezavantajlarını asgari kayıpla atlatmayı planladığı iddia ediliyordu.

Vettel, bunun sıralamalarda dokuzuncu, yarışta sekizinci olduğu Monza'da iyi bir strateji olarak uygulanabileceğini belirterek, "Fakat hiçbir zaman sonucu bilemiyorsunuz" dedi. Vettel, sezonun geri kalan yarışları içinse böyle bir düşünceleri olmadığını kaydetti.

TurkiyeF1.com