Vergi yükü kalkarsa Türkiye en çok BMW satılan ülke olur | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

 1. Ataşehir
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

Vergi yükü kalkarsa Türkiye en çok BMW satılan ülke olur

Konu, 'Yurttan Haberler' kısmında YCO tarafından paylaşıldı.

 1. YCO

  YCO SCW Üyesi

  22.341
  79
  48
  [​IMG]

  BMWAG'nin İthalatçı Ülkelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Graeme Grive, dünyada distribütörlükle temsil edildikleri 94 ülke arasında Türkiye'nin en önemli ülke olduğunu söyledi.

  Bu yıl küresel krize rağmen Türkiye'de satışlarını yüzde 20 artırdıklarını hatırlatan Grive, "Borusan bizim en büyük distribütörümüz. Bu yıl krizde neler yapabileceğini de çok net olarak ortaya koydu. Bu yıl krize rağmen dünyada BMW satışlarının yüzde 30'la en fazla arttığı ülke Brezilya oldu. Türkiye de büyüdüğümüz bir kaç ülkeden birisi. Bu çok önemli bir gösterge" dedi. Borusan Otomotiv'in BMW'yle 25 yılı bulan işbirliğini kutlamak için İstanbul'a gelen Grive Türkiye'de krize bağlı olarak hükümetin vergi desteğini küçük motorlu araçlara vermesine rağmen, BMW'nin satışlarının arttığını hatırlattı. Grive, "Türkiye'de ben lüks otomobillere yönelik vergi dezavantajının gelecekte kalkacağına inanıyorum. Eğer bu ağır vergi yükü azalırsa, Türkiye'de lüks oto satışları adeta patlar. Türkiye, dünyada en çok BMW satılan ülkelerden biri olacaktır. Bunun er ya da gerçekleşeceğine inanıyorum" şeklinde konuştu.
   
 2. ZGR

  ZGR SCW Üyesi

  14.936
  524
  113
  vergi düşü olsa herşeyin satşı fazla olur
   
 3. cmi87

  cmi87 SCW Üyesi

  701
  1
  16
  Yahu bari şuna Türkiye'de satışlar arttı demeyin İstanbul'da arttı satışlar gidin Tunceli'ye gidin Hakkari'ye neyse ..
   
 4. KAPTAN

  KAPTAN FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

  9.428
  1.445
  113
  istanbulda artınca ülke ekonomisi iyidir mantığı
   
 5. cmi87

  cmi87 SCW Üyesi

  701
  1
  16
  Yılmaz abi cidden çok üzülüyorum bu habercilik anlayışına Türkiye sadece gelişmiş kentlerden ibaret değil bunu herkes biliyor ama iş habere gelince işte görüyoruz ülkemize verilen değeri
   
 6. HaKo

  HaKo Misafir

  Satılırmışta bize ne faydası olurmuş ? Vergi indirimi yaptılar ne oldu ? Elin adamının arabası daha çok sattı, Devletin cebinden kıstılar adamların ekmeğine yağ sürdüler, neymiş piyasa canlansın, almanın arabası satılınca senin piyasan nasıl canlanıcak ?
   
 7. leon sport

  leon sport
  Administrator

  5.714
  340
  83
  adamlar ışığı görmüş :D
   
 8. Byefsane

  Byefsane SCW Üyesi

  3.557
  59
  48
  Katılıyorum...
   
 9. fnasif

  fnasif SCW Üyesi

  5.483
  284
  83
  kabin olarak bir türlü ısınamadım şunlara...
   

Sayfayı Paylaş