Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ve sonunda bir damperli başardı - E-5'deki üst geçit çöktü

Sadece Türkiye'de görülebilecek bir olay, Allahtan daha beteri olmamış.

ya yapmayın yolla,köprüyle ne ilgisi var adam damperi açmış yolda (farkında veya değil)ve süratliymiş öyle diyorlar yoksa normalde köprü yüksek.bide üstüne zaten normal damperli kamyondan daha büyük bu as950 boyutlarındada değil kasası açıldımı yani zannımca köprünün boyunu geçmişte belli !

olayı tam bilmiyroum ama dediğim durum bir gerçek. ankara eskişehir yolu mesela her sene asfalt atıla atıla olması gerekenden şuan 80 cm daha yüksek. bunun gibi binlerce güzergah var.

not: videoya baktım. kasa açılmadan ve dediğim gibi yükselme olmadan 4,8 mt standardını asla aşmaz bu makine.

olayı tam bilmiyroum ama dediğim durum bir gerçek. ankara eskişehir yolu mesela her sene asfalt atıla atıla olması gerekenden şuan 80 cm daha yüksek. bunun gibi binlerce güzergah var.

not: videoya baktım. kasa açılmadan ve dediğim gibi yükselme olmadan 4,8 mt standardını asla aşmaz bu makine.

İstanbul'da önce eski asfaltı söküyolar, ondan sonra yeni asfaltı atıyolar, bahsettigin durumun burda olacağını sanmıyorum.

İstanbul'da önce eski asfaltı söküyolar, ondan sonra yeni asfaltı atıyolar, bahsettigin durumun burda olacağını sanmıyorum.

eski asfaltın yüzeyini kazıyorlar esas kalınlık atıyorum 15 cm ise 7-8 cm altta kalıyor onu temel olarak kullanıp üzerine tekrar 15 cm gelirse ne olur :)

Abi sen nerede oturuyorsun bilmiyorum ama Şişli vs civarında durum hiç öyle değil. Bodrum katları kaldırım ve asfalt yukseltmekten yerin altına gömüldüler. Bir keresinde Sirkecide bir tır üstgeçide çarptı geceleyin ve indirdi aşağıya. Adam dedi ki "ben burdan defalarca geçtim asfaltı yükseltmişler". Adam davacı olmuş ve kazanmış davayı. Belediyenin hatası. Dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama bir sorun için kazı yaptıklarında en az 3-4 kaz asfalttan sonra toprağa ulaşabiliyorlar. Malesef altyapımız bu kadar kotu.

Abi sen nerede oturuyorsun bilmiyorum ama Şişli vs civarında durum hiç öyle değil. Bodrum katları kaldırım ve asfalt yukseltmekten yerin altına gömüldüler. Bir keresinde Sirkecide bir tır üstgeçide çarptı geceleyin ve indirdi aşağıya. Adam dedi ki "ben burdan defalarca geçtim asfaltı yükseltmişler". Adam davacı olmuş ve kazanmış davayı. Belediyenin hatası. Dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama bir sorun için kazı yaptıklarında en az 3-4 kaz asfalttan sonra toprağa ulaşabiliyorlar. Malesef altyapımız bu kadar kotu.

bende bundan bahsediyordum :)

Atasehir'de oturuyorum ama yorumumu oturdugum Yere gore yapmadim. Bizde altyapi isleri yapiyoruz. Bayrampasa, Esenler, Kartal, Tuzla, Gaziosmanpasa' da calismalarimiz oldu buraLardan gozlemledigim kadariyla 30 cm den kalin asfalta pek rastlamadim. Demekki bana denk gelmedi :) Bu arada asfalt isleri felan yapmiyoruz :)

Geri
Üst Alt