Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

vana müthiş yardımlar gidiyor....

ya yardımlarımızın karşı tarafa nekadar ulaşıp ulaşmadığı ortada zaten. SCW olarak toplu gönderim yapsak nasıl olur? VAN da SCW li varmıdır bilmiyorumda en azından her şehirde herkez birşeyler toplasa güveneceğimiz şekilde yollasak? hergün görüyoruz TV lerde haberlerde. üzücü bir durum :(

sedat ağaoğlu 1trilyon 200 milyar helal olsun...

bu gecede neredeyse 60trilyon toplandı dünde bi bu kadar toplandı Japonyada elçiliğimize japonlar zarf içinde para bırakıp kaçıyolarmış isimlerini bile yazmadan ve italyadan gönderilen yardım tırları geri yollanmış gümrükten geçemedikleri için umarım Van en kısa zamanda bu olayı da atlatır ve Türk-kürt kardeşliği kazanır terör de 3ün 1ini alır....

abi yardım ediliyo da bizim firma 1 kamyom battaniye yollamış ihtiyaç sahiplarine ulaşmadan yağmalamışlar bunun önüne geçmek lazım

abi yardım ediliyo da bizim firma 1 kamyom battaniye yollamış ihtiyaç sahiplarine ulaşmadan yağmalamışlar bunun önüne geçmek lazım

askeriye ve polis müdahalede olumsuz durumların tatsızlıkların yaşandığında gene abartılacak ve yanlış aksedilecek diye tedirginler o yüzden çok fazla müdahale etmiyolar sonuçta yolda alanlarında birçogu depremzede ancak elbette yağmalama çok yanlış oradaki soğuklardan halk çok çaresiz inşallah en kısa zamanda çözülür yardımın dağıtılması durumu...

Aynı duyarlılığı depremden birkaç gün önce vatanı ve milleti korumakla görevli olan şehitlerimizin ve gazilerimizin aileleri içinde gösterseler. Yayınları ortak yapıp, ünlü denilen kişileri davet etseler. O aileler devletten çok komik rakamlarla yardım alıyor. Bence zaman duyarlılık zamandır. Yayınlar hem depremzedeler hemde VATANI VE MİLLETİN bölünmez bütünlüğünü korumakla görevli ŞEHİTLERİMİZ ve GAZİLERİMİZ içinde düzenlenmeliydi.
Ama ne yazık ki basın-kamuoyu yine yaptı yapacağını.

güney afikada sadece açlıktan ölen cocuk sayısı yüzbinlerceydi. İnanın insanoğlu bu duruma duyarlı davranıp, yardım eli uzattığında o insanlar teker teker sıraya girmiş insan gibi yardımları kabul ediyorlardı kendilerine has bir tebessümle. Birde son olaylara bakıyorum, insanların hareket ve davranışlarına. Sadece sağa ve sola kafamı sallıyorum o tatlı tabessümle okadar!!

• Beğen
Reaksiyonlar: Ali
Bölgeye giden arkadaşlarımdan öğrendiğim kadarıyla ;

Çok fena halde yağma yapılıyormuş Van dışından (çevre illerden) hırsızlar gelmiş adamlar kamyonetlere enkazdan çıkan
malzemeleri doldurup gidiyorlarmış.. Fırsattan istifade eden ne kansızlar var görüyormusunuz ?

ayrıca dağıtılan battaniyelerin hiçbirinde kurum adı yazmıyormuş bazı uyanıklar fazladan battaniye alıp
köşeyi döndükten sonra başkasına satıyormuş bu şekilde evine battaniye dolduranlar varmış neyseki polis yakalamış

ben hala içime sindiremiyorum bu kadar olanlardan sonra bu kadar yardım etmeyi.ben etmedımmı ben ettım kendimce. hala terör orda ve askere saldırı oldu daha dün 4 asker yaralı ve hala utanmadan çıkıp devlet bize yardım etmıyo bizım çadırımız yok yemegımız yok dıye feryat edıyolar.sen ne verdınkı ne ıstıyorsun bu devletten.kaldiki butun imkanlar seferber edıldı.bunlar nankör insanlar ben sadece çocukların ögretmenlerın ve ögrencilerin yanındayım yani yuzde 16 kesimin kim ne derse desin.elinizi vicdanınıza koyun bizim için vatan ugruna ölen şehitlerimizi düşünün rica edıyorum.onlar için ne yaptıkki onların ölümüne sebeb olanlar için bu kadar yardım yapıyoruz şehit aileleri dernegine bir bakın ne durumda olan aileler var şehitimiz askerden aldıgı maaşı evine yolluyor geçimini saglıyormuş.neymiş devlet kan parası verıyor allah aşkına ne kadar verıyor ya ev degıl araba bıle zor alırsın o parayla yazık çok yazık...

Kılıçdaroğlunun Van'daki vatandaşlarla yaptığı görüşmede bir Van'lı demiş ki "Burası Türkiye olsaydı yardım ederdiniz " bu laf zaten herşeyi ortaya koyuyor.

Geri
Üst Alt