Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Vag-com'a bağlatmadan sıfırlama şansı varmı?

aux

Kayıtlı Üye
Herkese selamlar;
Sabah aracimi yikadim o arada farlari açik biraktim fardaki buhar çözülsün diye kontak açik şekilde biraktim..
yarım saat sonra aracı çalıştırmak istedim çalışmadı akü bitti..
5 dakika sonra tekrar denedim yine çalişmadi. bu arada sigorta kutusunun ordan çıtır çıtır sesler geliyordu..
sonra takviye yaptik aküye çaliştirdik araci ama şu an araç çaliştiğinda bu işaretler sönmüyor..
10102010016.jpg

büyük ihtimalle sigortaları patlamış olabilir ya da vag com üzerinden bu işaretleri sildirmek gerekebilir...
Vag com olmadan nasıl sıfırlanır bilgisi olan var mı?
Servis kapalı çünkü bugün..

yavru geri vitese tak..10-15m. git sonra dur..
direksiyonu tam sol yap sonuna kadar 2-3sn. bekle sonra tam sağ yap yine aynı şekilde sonda 2-3sn. bekle..1'e tak biraz yürü..sönmüyosa kapat aç kontağı söner %99..

bu dediklerini yaptıktan sonra kontağı açıp kapatayım değil mi?
çünkü araç durduğu yerde kontağı açıp kapatıp aracı çalıştırıp stop ettiğimde hiç bi fark olmuyor..

seatcupra.net te abs sensor fault olarak sık rastlanan bi durum var 1600 pound parça fiyatı..inşallah böyle bir şey değildir =(

tekrar kapatmana gere kalmayacak muhtemelen tolkicanım söylediğim gibi yaptığında..ama dediğim gibi tam çevir daya kilide yani.. :)
ben daha 4-5 gün önce Erya'da bu şekilde söndürdüm o ışıkları..kutup başlarını söküp hafiften oksitlenen aküyü temizlemiştik..sonrasında direksiyon, ESP ve lastik basınç lambam yanıyodu..yukardaki gibi söndürdüm..lastik basınç sönmezse hafızaya al yeter zaten biliyosun yavru..

eyvallah yawrum aynen dediğin şekilde sona dayaya dayaya otoparktan daha çikmadan söndü =) teşekkür ederim...

yada biraz yol al, teker teker hepsi söner sensörler değerlerin normal olduğunu görünce. benim de başıma headers yaptırdıktan sonra gelmişti kutup başlarını söktük tabi işlemden sonra göstergeler festival gibi:) Ben servise doğru yönlenip bi 200mt kadar yol alınca baktım herşey normal hiç servise bile gitmemiştim.

bak bende bilmiyordum bunu, Yiğit bu tüm hatalarımı böyle söndürüyor?

Geri
Üst Alt