Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

uzun yola çıkmadan önce

YEKTA

Kayıtlı Üye

kıymetli arkadaşlar malum bayram geldi çattı uzun yola çıkacak arkadaşlar konuyu okuyup önlemlerini alırlarsa isabet olur diye düşündüm

süratten kaçınalım yorgun kesinlikle yola devam etmeyelim bayram tatili seyahatlerinde her kes yollarda oluyor aman dikkat

UZUN YOLA ÇIKARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR:

pix.gif
Lastiklerin havasını kontrol edin
pix.gif
Yedek lastiğinizi kontrol edin
pix.gif
Lastik diş derinliklerine bakın
pix.gif
Rot-Balans ayarlarınızı kontrol ettirin
pix.gif
Frenleri kontrol ettirin
pix.gif
Radyatördeki antifiriz miktarını ölçtürün
pix.gif
Silecek lastiklerine bakın
pix.gif
Silecek suyunu tamamlayın
pix.gif
Motor yağını kontrol edin
pix.gif
Elektirik aksamını kontrol edin(uzun/kısa far; sinyaller; stop lambaları; park/gabari)
pix.gif
Araç altına mutlaka göz atın. Yağ ve su kaçağı varmı kontrol edin.

alıntıdır ekleme yapacak arkadaşlarımızda aklına gelenleri eklesinler şimdiden kazasız belasız tatiller

yekta abi ellerine sağlık.. müsadenle ekleme yapmak istıyorum ;

Abilerim kardeşlerim yolda ne olursa olsun karşıdaki vatandaş ne yaparsa yapsın kimseyle sürtüşmeyin
Kavga etmeyin Kornaya asılmayın.. Durun 10 saniye Sabır çekin gitsin yoluna uymayın eğerki siz hatalıysanız da ;
Kaldırın elinizi özür dileyin bitsin gitsin...

Kavga tartışma atışma bizlere yakışmaz unutmayalım aramızda SCW arması var

Cok güzel bir bilgilendirme teşekkürler

Dikkat edilmesi gereken, belkide hayat kurtarıcı bilgiler.. Teşekkürler..

cuma akşamı ankara yolları göründü..yolculuk öncesi hatırlatman iyi oldu teşekkürler

teşekkürler..bende yola çıkacam..bu arada cuma günü yolları düşünmek bile istemiyorum..

Uzun yolda İken :)

selam SCW forumdaşlarım ; uzun yola çıkmadan önce yapılması gerekenleri YEKTA abimiz paylaşmış.Bende faydalı olmak istedim ;)

-keyif verici müzikler dinlenmeli , temposu ağır OLMAMALI ... (zevkle dinlediğiniz müzikler olabilir fakat , uzun süre içerisinde farklı tarzlar ile döngü sağlamalıyız )
-yolda iken , 3 saatte bir dinlenme ve ihtiyaç molası kesin verilmeli.Gözlük kullanan arkadaşlar var ise , mola anında gözleri dinlendirmeliyiz , bilhassa gözlük mola süresince takılmasın.Wc'ye gidip el-yüz yıkayın,ense ve kulaklara da su değdirilirse rahatlama sağlanır.
-çorba içilebilir,vucüdun sağlığı açısından metabolizma için.(mide ıslansın)
-kahve türü sıcak ve etkili içecekler içilsin , alkole hayır !!!
-gece sabaha karşı 4-6 arası "DON" olayı yaşanır yollarda ve yol kenarlarında,04-06 ile arasında lütfen ekstra dikkatli olalım.Yolun en tehlikeli saatleridir...Yol yüzeyi kaygan ve hata affetmeze bürünür :(
-04-06 arasında vucüd haliyle uyku moduna düşer :( , o saatler arasında lütfen yine dikkatli olalım ;) karşıdan gelen sürücüleri uyandırma ve dikkat çekmek üzere "uzunları kısa - kısa " yakıp kapamalıyız ... onlarında dükkatlerini bi şekilde çekmek ve uyandırma maksatlıdır !!!
-uzun yol bu , yolcular olabilir.A noktasından B noktasına güvenli derecede götürmek asli görev olduğundan Bencil davranmayalım.
-çok dikkatimiz dağılmayacak şekilde konuşmak insanı etkin tutar ;)

Uzun yol tecrübem ve Babam ile yaptığım bütün yolculukların deneyimi ile yazdım :)
Paylaşım , güzeldir ... Sizin de illaki bildikleriniz ve tecrübeleriniz vardır.Eklentiler olursa sevirinim .
Her şey SCW için :)
Saygılarımı sunarım.

Geri
Üst Alt