Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

uzun yol ve yakıt

layemut

Kayıtlı Üye
2004 model toledom ıle gecenlerde ankaraya gıttım. tabı yolda bızı bır dolu tuttu. velhasıl ızlenımlerımı aktarmak ıstedım.

50 lıralık gaz aldım(lıtre 2.28) ve yola koyuldum. yaklasık olarak 300 km yol gıttı. 240 km uzun yol dıgerı sehır ıcı. Ankaradan tekrar 50 lırak gaz aldım(lıtre 2.15) opetten aygaz ve tam olarak 310 km yol gıttım.

gıderken de gelırken de genel olarak 120 km/h ıle gıttım ama ara ara 170 kadar cıktıgım oldu. araba 180'den ıtıbaren önü saglam sekılde sallanmaya basladı. altında good year 4 season lastık var ama kıs lastıgı gıbı kaba ve dıslı. sanırım rot,balans ayarında da sıkıntı var dıye tahmın ettım. ama dıreksıyon tıtremıyordu on taraf genel anlamda sallanmaya baslıyordu. (dogan kullanan varsa bılır 120 den sonra doganlarda olur boyle:) balataları ve rot,balans ayarını yaptırmadan sıde ye gıdecegım ıns.

araba normal hızlarda 120-150 cok rahat gıdıyor. bızım peder lastıkten yapar ıdare et degıstırırız sonra dedı:) malum bızde para yok. buradan butun seatclubworld uyelerıne selam eder, kısa bır ayrılıktan sonra tekrar gorusmeyı temennı edıyorum ıns.

uzun yol tavsıyesı olanlar burada paylasabılırler. herhangı bır sıkıntılarını, anılarını, tavsıyelerını, uyarılarını burada okumak faydalı olacaktır dıye dusunuyorum. Allah'a emanet olun...

Tüketimin iyi bence,tavsiyemde her ne kdr kendim yapamasamda mümkün olduğunca yavaş ve dikkatli olman.Kazasız,belasız git gel diyelim inş,allah'a emanet sende...

yakıt tüketimin çok iyi maşallah hem de o hızlarda araç 8v mi 16v mi?

yakıt tüketimi benide çok şaşırttı.1.6 motora göre çok iyi.aracın gayet bakımlı bi araba demekki.

1.6 16 v stella. daha olması ıcın ugrasıyorum bakalım. eger bır de lastıkler degısırse daha za yakacagını umuyorum. Allah herkese ıyı ve guzel bır araba nasıp etsın. bız bınıyoruz ama suan bınemeyen ve cok ıhtıyacı olan ınsanlar var. onlara da nasıp olur ıns...

Yakıt tüketimin gayet iyi bence bunun altına zaten ne yapsanda düşmez :))
aynı oranlarda bende uzun yolda LPG ile 170 krş yakıyorum..

Normal şartlarda hızın arttıkça toledo şahin familyanın yaptığını yapmaz rot balanstan ziyade bence ön takımları ve lastıkleri
kontrol ettir.. Aklıma ilk gelen şey 4 lastikte aynı marka ve modelmi ?
Eğer 4 lastiğin dördüde aynı marka ve model değilse Toledo hızlandıkça şahinleşiyor bunu bizzat yaşadı bu kardeşin..

NOT : Benzin ve Mazotuna sözüm yok ama Opet/Aygaz LPG yi ne zaman alsam benım arabada bir sıkıntı oluyor
yaklaşık 2 aydır denıyorum ve gerçekten Lpg de bir problem var.. Yaşadığım bariz sorunlar
1- Devir saati sürekli olarak oynuyor
2- Kalkışlarda özellikle yüksek devirli kalkışlarda gaz yemiyor
3- Rampa çıkarken vites düşürdüğümde araba toparlamıyor..

Bunu gerçekten denıyorum ve her defasında aynı şeyle karşılaşıyorum.. Şuan Shell ve Petrol Ofisinin gazını denıyorum
ikisinde de sorun yaşamadım ama şu bir gerçek shell in gazı çok iyi yanma yapıyor..

mevlut abı 4 tekerde aynı marka ve alman malı:) dedıgım gıbı yaz lastıklerı alırsam bu rakam duser gıbı gelıyor bana.
aygaz benım hosuma gıdıyor. acıkcası ılk gazı po dan aldım ve cekışi bazrız bır sekılde dustu arabanın ama aldıgın ofıs yanı pompacıda onemlı. acıkcası benım araba aygazda cok ıyı gıdıyor. hatta ankaralı olan ya da ankarayı tanıyan arkadaslar bılır ınıs cıkıs cok fazla hatta bır cinnah cıkışı var orada akıllara zarar(bır konyalı ıcın:) orada ben arabayı 4 vıtese kadar cektım o kadar ıyı gıdıyor.

Yakıt tüketimin gayet iyi bence bunun altına zaten ne yapsanda düşmez :))
aynı oranlarda bende uzun yolda LPG ile 170 krş yakıyorum..

Normal şartlarda hızın arttıkça toledo şahin familyanın yaptığını yapmaz rot balanstan ziyade bence ön takımları ve lastıkleri
kontrol ettir.. Aklıma ilk gelen şey 4 lastikte aynı marka ve modelmi ?
Eğer 4 lastiğin dördüde aynı marka ve model değilse Toledo hızlandıkça şahinleşiyor bunu bizzat yaşadı bu kardeşin..

NOT : Benzin ve Mazotuna sözüm yok ama Opet/Aygaz LPG yi ne zaman alsam benım arabada bir sıkıntı oluyor
yaklaşık 2 aydır denıyorum ve gerçekten Lpg de bir problem var.. Yaşadığım bariz sorunlar
1- Devir saati sürekli olarak oynuyor
2- Kalkışlarda özellikle yüksek devirli kalkışlarda gaz yemiyor
3- Rampa çıkarken vites düşürdüğümde araba toparlamıyor..

Bunu gerçekten denıyorum ve her defasında aynı şeyle karşılaşıyorum.. Şuan Shell ve Petrol Ofisinin gazını denıyorum
ikisinde de sorun yaşamadım ama şu bir gerçek shell in gazı çok iyi yanma yapıyor..

yakıt tüketimi çok iyi benm araba ıle shellden gaz aldım bastım 5.vıtesde normal araba 180 dedı kaldı anlamadım neden oldu acaba? 1.6 8v 2000 model stella

mevlut abı 4 tekerde aynı marka ve alman malı:) dedıgım gıbı yaz lastıklerı alırsam bu rakam duser gıbı gelıyor bana.
aygaz benım hosuma gıdıyor. acıkcası ılk gazı po dan aldım ve cekışi bazrız bır sekılde dustu arabanın ama aldıgın ofıs yanı pompacıda onemlı. acıkcası benım araba aygazda cok ıyı gıdıyor. hatta ankaralı olan ya da ankarayı tanıyan arkadaslar bılır ınıs cıkıs cok fazla hatta bır cinnah cıkışı var orada akıllara zarar(bır konyalı ıcın:) orada ben arabayı 4 vıtese kadar cektım o kadar ıyı gıdıyor.

burası istanbul... Tabela opet/aygaz ama içinde ne var onu bir Allah bilir birde oranın sahıbı :D

Geri
Üst Alt