Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Uzun yol içi tavsiyelerinizi bekliyorum

Ağır yemekler yeme özellikle mola yerlerinde,ilaç asla alma,sabaha karşı yola çıkmamaya özen göster nedeni kamyoncuların uyku saatleridir,varsa gündüz farın veya farların açık olsun.ALLAH'a emanet ol yolun açık olsun

Arabayı güzel bir yıkatmalı, hafif, ferah bir koku tercih edilmeli. Bagaj geceden yerleştirilmeli. Hız sabitlemeyi kesinlikle kullan kardeş, uygun yollarda max. 110 otobanda 120 olabilir. Otoban demişken HGS yi unutma. Depoyu doldur pompa atana kadar. En azından 1 depo ş.dışı kaç km gider tam olarak görebilirsin. Diğer kontroller için Yekta bey' in açtığı konu çok açıklayıcı. :cabrio

Normalde sakız çiğnemem ancak uzun yolda özellikle gece yolculuğunda uykunun bir numaralı düşmanı öneririm arada birde camları açıp temiz hava almak iyidir. İkinci bir önerim yol kenarlarından aniden çıkacak olan traktörlere dikkat. Bolca kavşak geçeceksinizdir yolculuk boyunca, kavşaklarada biraz daha dikkat edilmesi gerek. Gece veya gündüz demeyin farlarınızıda açın derim.
Hayırlı yolculuklar.
ALLAH kaza bela vermesin.

sımdıden kazasız belasız gtmen dılegıyle yag hava su ve dınlenmelerını aksatma ayrıca aracın ıcın kaput ıcın satılan maskeler var uzun yolda mutlaka tavsıye edrım eger taslı yollarada gıreceksenız tas sekmelerını ızlerı onlemek ıcın ;)

Abicim bende çıkacağım yola yarın. Kastamonu ilçesinde kalıyorum. Bir sıkıntın olursa Kastamonu da yardımcı olurum yarın oralarda. Telefonum 05556226126

Yola çıkmadan önce kahve iç,ardından da 1-2 bardak kola iç...Kahve + kola birleşince uyku muyku kalmıyor bak dene.. :)

Abicim bende çıkacağım yola yarın. Kastamonu ilçesinde kalıyorum. Bir sıkıntın olursa Kastamonu da yardımcı olurum yarın oralarda. Telefonum 05556226126

hangi ilçesindesin sen? ben ineboluya geçeceğim. tüm arkadaşlara yorumları için teşekkür ediyorum.sağolun iyi dilekleriniz için.

Teknik kontrollerin haricinde sizi de kontrol edecek yanınızda bir yol arkadaşı olması (varsa eğer) en önemlisi. Kişisel ihtiyaçlar için mola verme şansınızı da bu şekilde artırmış ve dolayısıyla dinlenme, dikkatinizi toparlama için yeterli zamanı kazanmış olacaksınız.

Kişisel görüşüm gece yolculuğundan yanadır. Trafik riski aza indiği gibi, gerekli uykuyu zamanında aldığınızda konforlu ve de stressiz bir yolculuğu da beraberinde getireceğini düşünüyorum.

Gündüz ya da gece hiç farketmeyeceği üzere size en önemli tavsiyem; yorgunluk ve uykusuzluk gibi faktörleri hissettiğiniz anda dinlenmeniz ve herdaim trafikte sadece kendinizi değil karşınızdaki insanı da düşünüp gerekli hassasiyeti göstermenizdir.

Şimdiden hayırlı yolculuklar.

Geri
Üst Alt