Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Uzun Süreli Araç Kullanımında Göz Ağrısı

LKTN

Kayıtlı Üye
Merhaba. Başlıktan da anlaşılacağı üzere, şehirlerarası araç kullanımında belli bir süre sonra gözlerimde ve boynumda ağrı başlıyor. Bu nedenle az da olsa konsantrasyonum bozuluyor. Sizin de uzun süreli araç kullanımlarında benzer şikayetleriniz oluyor mu ? Oluyorsa bu durumu nasıl aşıyorsunuz ? Ve ya verebileceğiniz tavsiyeniz var mı ? Teşekkürler...

benimde boynum çok ağrıyordu. ben boyun yastığı aldım çok rahat ettim. gözlerde ağrıda genelde gündüz yolculuklarında oluyor, o yüzden ben genelde gece çıkıyorum. Ama belimdeki ağrıya hiçbirşey yapamam, fıtık var.:).

gözdeki ağrılar içinde mola yerlerinde göz çevresine masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırınki hem ağrı hemde kızarma olmasın bide araç kullanırken sık sık gözlerinizi açıp kapatmayı deneyin göz yuvalarının ıslanmasını sağlar gözlerde kuruma olmadığı içinde ağrı olmaz.

Benimde boynum ağrıyor.koltuğu dik yapıyorum bu sefer öyle araç süremiyorum boynumda boşta kalıyor.onun için boyun yastığı şart.herkesede tavsiyem gece uzun yolda baktınız gözleriniz yavaşca kapanıyor sakın uykunuza direnmeyin hemen çekin sağa uyuyun.Öyle bişeydirki saniyesinde uyuyup felakete yol açabilirsiniz.Allah korusun.

Boyunda düzleşme var bende. O yüzden ağrı oluyor gözler de yoruluyor. Uyku hali değil de gözlerimde ağrı ve yorgunluk oluyor

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
[doublepost=1471268098,1471253513][/doublepost]Boyun yastığını ve masajı deneyeceğim. İnşallah sonuç verir. Teşekkürler...

Bence mola vereceğiniz süreyi uzun tutmayın. Boyun yastğı rehavet verip uyku haline sokabilir. Bu da dikkat dağınıklığını tetikler.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben 1-1,5saatte bir durup mola veriyorum 10-15dk yeterli.
Yada ofis ergonomi hareketleri olan boynu sağa sola esnetip gözlerinizi biraz çevrenizi gözlemleyerek dinlendirebilirsiniz

biri uzun yol mu dedi :) şöle bahsedeyim..bır otomobilde cruise kontrol+kol dayama yoksa ara ara dinlenmeden varamazsınız varsanızda 2-3 gun kalkamazsınız..
tavsiyelerim..
uzun yola cıkmadan önce kana kana uyuyun..
yollarda yemek vs yemeyin...
redbull+cafe adamı açar :)
cruiseyle yol alın kol dayamayı sevin :)
inan ben binlerce km yol alıyorum düldülle yorulmak yok duruma göre değişir tabi her insan bir değil.
gece yolculuğu candır güneş yorar adamı
başka da sözüm yok kolay gelsın :)

biri uzun yol mu dedi :) şöle bahsedeyim..bır otomobilde cruise kontrol+kol dayama yoksa ara ara dinlenmeden varamazsınız varsanızda 2-3 gun kalkamazsınız..
tavsiyelerim..
uzun yola cıkmadan önce kana kana uyuyun..
yollarda yemek vs yemeyin...
redbull+cafe adamı açar :)
cruiseyle yol alın kol dayamayı sevin :)
inan ben binlerce km yol alıyorum düldülle yorulmak yok duruma göre değişir tabi her insan bir değil.
gece yolculuğu candır güneş yorar adamı
başka da sözüm yok kolay gelsın :)

Ben de tam tersi gündüz yolculuklarını rahat geçiriyorum. Gece daha fazla yoruyor. Sadece gözlerde biraz sıkıntı oluyor. boyun yine neyse diyorum. Sanırım sürekli yola odaklanmak biraz sorun çıkarıyor. Kol dayama olmazsa olmaz ama hız sabitleme sevmiyorum. Kontrolün bende olmasını seviyorum :)

Ben 1-1,5saatte bir durup mola veriyorum 10-15dk yeterli.
Yada ofis ergonomi hareketleri olan boynu sağa sola esnetip gözlerinizi biraz çevrenizi gözlemleyerek dinlendirebilirsiniz

Dediğiniz gibi 10 15 dakikalık molalar yeterli. Egzersizleri de uygulamaya çalışacağım. Eskiden İstanbul- Ankara arasını benzin alma haricinde mola vermeden tamamlıyordum. Sanırım yaşlanıyorum :)

Uzun yolda gözler için en iyisi saat aralıklı molalar birde sürekli gece ışıksız yollarda sürünce sarı gece gözlüğü deneye bilirsiniz

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt