Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Uzun süre calışmayınca ilk marşda arabadan şıkırdıma sesi geliyor

Ugr67

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar 2010 1.4 tsı leon cuma günü saat akşam 6 gibi stop ettim ve bugun saat 2 de marşa bastım yaklaşık 3 4 dakika motordan şıkırdıma sesi geliyor dizel araç tarzında böyle bişeyle karşılaşan var mı

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tsi araçların içeriğini pek bilmem fakat dediğin ses fincanların arasında boşalan yağ tamamlanıyor gibi,Bence markası bilinen aracına uygun motor yağı kullan

Tsi araçların içeriğini pek bilmem fakat dediğin ses fincanların arasında boşalan yağ tamamlanıyor gibi,Bence markası bilinen aracına uygun motor yağı kullan
Daha önce kendi ustam da değiştirmiştim yağını falan onda castrol kullandık 2 hafta önce yeni bakımını yaptırdım özel serviste yağ markası mobil di bu seste son zamanlarda gelmeye başladı

5w30 tam sentetik ise sorun yok

5w30 tam sentetik ise sorun yok
Valla arabanın başında pek durmadım zincirdende olabilir diyolar her marşda yapmıyo zaten uzun süre çalışmayınca oluyor

Valla arabanın başında pek durmadım zincirdende olabilir diyolar her marşda yapmıyo zaten uzun süre çalışmayınca oluyor

Bence yağ içeriğini öğren,Zincir uzun süre beklemekten ses yapmaz sanırım.

Servisle bi görüşelim bakayım

5/30 kullanın.uzun süreli çalışmyan motorun şıkırdaması normal.ustelik dizel...ınsan uzun sure oturduktan sonra ayağa kalkamaz kalkarken kemikleri çıtırdar :) ............ korkulacak durum yok.cordobanın sesi daha fena :D

Araç tsı bilgilendirmeler için teşekkürler ustayla görüştüm sürekli her marşta yapmıyosa sıkıntı olmaz dedi

Araç tsı bilgilendirmeler için teşekkürler ustayla görüştüm sürekli her marşta yapmıyosa sıkıntı olmaz dedi

Benim aracım da 2010 1.4 tsi staylance. Aynen dediğin gibi oluyo araç çok bekleyince mıtor sokukken oluyor ve rölanti 1300-14000 devir gösteriyor. Çok kısa bir süre sonra geçiyor

Geri
Üst Alt