Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Uzun Farların Yetersizliği...

marican22

Kayıtlı Üye
Selam arkadaşlar umarım konu doğru yere açılmıştır. 2012 Leon FR sahibiyim. Gece sürüşlerinde kısa farların görüşü yeterli oluyor ancak uzun farları yaktığımda kısa farlardan çok bi farkı olmuyor, etrafı yeteri kadar aydınlatmıyor uzağıda yine aynı şekilde... Doğuda yaşayınca yolların durumu ve aydınlatma eksikliği dolayısıyla epeyce sıkıntılı. (çukurları geçtim inek eşek köpek vs) Sorun ampul değişimiyle çözülebilir mi yoksa farın aynasının yapısı nedeniyle mi böyledir farklı çözüm önerisi var mıdır? benden başka memnun olmayan var mı acaba...

Birde Bi xenon mercek uygulaması hakkında fikri yada deneyimi olan varsa paylaşabilir mi... Teşekkürler...

mustafa far ayarını yakın zamanda yaptırmadıysan baktır derim ayarı kaymış olabilir.

Şubatta Çalışkanda yaptılar güya da değişen bişey olmadı kısalardan çok memnunum ama uzunlar yaymıyor.. Yada benim bi göz doktoruna mı gitmem lazım acaba...

şu anda edirnede misin orda far ayarı yapılan yere bir baktır. en azından içindeki kurdu öldürmüş olursun.

Kullandiginiz far ampulleri orijinal mi veya ne renk?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

kısa far ampullerinizi bosch plus 90 ile değiştirin, h7 tipi kısalarınıza uyumludur bende kullanıyorum çok memnunum eski far ışık huzmesine göre çok fark yaratıyor...

abi Elazığdayım şuan hatta Karakoçan diye bi ilçesi Bingöldeyim desem yeri var... 45000 bakım için Diyarbakıra gidecem önümüzdeki hafta ön camda değişecek, olmazsa orada tekrar ayarlatırım umarım düzelir... köpekten geçtim yazın yollarda çok fazla inek vs oluyor onlardan korkuyorum.... [MENTION=21038]Mertkan[/MENTION] uzun kısa ampuller orijinal hiç değişmedim fabrika çıkışı sarı standart ampuller... [MENTION=8008]altıpatlar[/MENTION] kısalardan memnunum lakin uzaklar sıkıntı...

[MENTION=22513]marican22[/MENTION] kardeşim o zaman uzun far ampulleri yani H1 leri bosch 90 plus la değiştirmeni tavsiye ederim istanbul maslak da bosch car servisten adresine getirtebilirsin değişimi de basittir illa far eder...

[MENTION=8008]altıpatlar[/MENTION] iletişime geçiyorum çok sağol bide oyle deneyelim bakalım umarım fark eder... Megane II den inip kendi arabama biniyorum uzunlar hiç yok neredeyse...

olcayto bosch car servis maslak ben oradan almıştım düzgün kişiler 60 tl ye almıştım paketi sorunsuz yapmışlardı tavsiye ederim...

Geri
Üst Alt