Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Uzaktan Kumanda Tanıtım - 2001 Model Seat leon Signo - Yardım

EM_Karakaya

Kayıtlı Üye
Merhaba Arakadaşlar Yardımınıza engin bilgilerinize ihtiyacım var

Seat Leon Signo 2001 Model aracım Uzaktan Kumandalı anahtarım kapıları açıp kapatma işlemi yapamıyorum Senkrenizasyon yapılması lazım sanırım
üzerindeki 3V pili değiştirip kitapcıkta anlatıldığı üzere tatıntım yapmaya denedim ama olmuyor,
Kitap ta belirtiren ,

1- Yedek anahtar (kumandasız) ile kontakları araç çalışmadan on konumua getir
2- Araç dışından (sol sofor) kapısından - 30 sn icerisinde
3- Uzaktan kumandalı anahtar ile açma tuşu basılı iken
4- Manuel olarak kapıları kilitle ve basılı vaziyette iken de tekrar aç ,,

Bu şekilde araçın kumandasını tanıtmak istiyorum ama malesef benim araçımda Sol şöfor kapısı
Kilit arızalı manuel açma işlemi sorunsuz çalışıyor ( dörtlüler yanıyor ve tüm kapılar açılıyor,
Yalnız kilitleme yapmak istediğimde sadece sol ön kapı tek olarak kilileniyor kapı kilit'i arızalı
Bundan dolayı tahminen bu işlem ile uzaktan kumanda senkrenizasyon işlemi gerçekleşmiyor.
ve Anahtar üzerinde ki kontrol ışığı kendini iptal ediyor taki üzerindeki pili tekrar çıkartıp taktıgımda tanım için ışık tekrar devre ye giriyor

Not: (Bundan 2 ay önce sol kapı üzerindeki ışık yanmadığı için elektrikçiye sorunun lehim yaparak hallettirmişti) ve bu şekilde en azından şofor kapısı tek olarak kilitlenemye başladı önceden bu açma işlemini yaparken yedek anahtar ile açabilirken kilitleme yapamıyorudum

Başka türlü tanıtma işlemi nasıl yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum

kardeşim cip acma kapama ömrünü bitirmiş pille ugrasmana gerek yok 2001 2002 model aracların artık fabrika cıkıs kumandaları miyadını dolduruyor yeni bi kumandayı tanıtmanız gerekiyor onuda işin ehli bi anahtarcı ustanız varsa 85 tl ile 135 tl arasında degiştiriyolar serviste 265 die biliyorum

bir ikincisi kapı kilitleri zamanla oksit yapınca acılmıyor onlarında içlerini temizlenmesi gerek zaten cip sistemini kopyalarken yeni kumandanıza sizinde belirtiginiz sekilde işlemler yapacaktır kopmle kilitlenmesi için yok kilitlenmiyorsa sökülüp bi bakılması lazım

Cip ömrü miyadi oldugunu bilmiyorum dediğinizde mantıklı olabilir şansımı bir oto elektrikçisinde vag-com olan birinde kumandayı tanıttırmayı denemekten başka şansım yok gibi olmaz ise anahtarcı yolu görünecek
Kapı kilitleri içerisideki kapı kolundan komple kilitlenip açılıyor burada sıkıntı yok yalnız manuel olarak kapıdan anahtar iel sadece tüm kapılar açılıyor bu esnada (sinyal ısıkları yanıyor) kapanırken kapı kilit'i arızalı oldugu için sadece sofor tarafını kapatıyor (sinyaller yanmıyor)

Çip ömrü bitiyor diye bir şey yok.98 model arabanın anahtarı hala çalışıyorken 2001 modelin ömrü bitti demek yanlış olur.Adaptasyonu en kolay şekilde herhangi bir vag servisinde yaptırabilirsin.Zaten 1 dakkalarını almıyor kalibrasyonu yapmaları.Yalnız pil söküp takma durumlarında bazen çip e zarar verilebilme ihtimalleri olabiliyor.Bu durumda anahtarda sorun olup olmadığını zaten servis elemanı başka bir arabanın anahtarı ile senin arabanı eşleştirdiğinde çok rahat anlayabiliyor.

geçenlerde benim aracda kitleme sorunu yaşamıştım normal olarak kitleyincede korna calmaya başlıyodu atahtarcı elindekileri kodlamaya çalışdı uyum saglamadı başka bir 2001 toledo geldi o arada ondada aynı sorun oldu hatta orjinal teyp söküldügü için olmadı dedi gelen toledo da orjinal olunca teyp bişey diyemedi başka bi yerde usta halletti sorunu o ustada fabrikasyon bunları belli bi açma kapama cip ömrü var dedi ( atıyorum ) 10000 açma kapamadan sonra cip tam basmamaya başlıyor bozuluyor tamir düzen tutmuyor dedi neyse cok şükür sorun kalmadı 85 tl ye yaptırdım kurtuldum kaygısından önceden 2 metreden alıyodu kumanda şimdi 3. katdan açıp kapıyorum :)

sorunun kalmadıgına sevindim ne kadara mal oldu burayla fark varmı :eek:key:

Anahtarımı istanbul'a gönderdim kargo ile ertesi günü geldi tanıtımı kendim yaptım eski anahtarın chip'ini yeni sustalıya aktardılar ve tabi anahtarı yeniden çektiler
Bizim buralarda 180TL'den aşağıya inmiyorlar

Geri
Üst Alt