Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Uzaktan Kumanda Sorunu

capri0n

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Merhaba aracım 2000 Model seat cordoba vario aracımın birkaç aydır ukendi orjinal uzaktan kumandası çalışmıyor pillerini değiştirmeme rağmen çalışmıyor kilidi tekrar kodlamaya uğraştığımızda kodlama kabul etmiyor!! sebei sizce neolabilir fikirlerinizi yada başına daha önceden gelmiş birisi yardımcı olabilir mi?

Kodlamasını serviste yaptır pil değiştirilince genelde hata vermez kontak ile ilgili sıkıntı var mı peki

kurye ile elden teslime verildi

mehmet abi kontakla alakalı bir problemim yok sadece uzaktan kumanda ışığım yanıyor ama kapılar açılmıyor
programdandan kodlandı ama yine olmadı

Farklı bir kumandayı kodlatıp denediniz mi elektrikçi yaptırsın iki dakika Rıdvan abinin gönderdiği olan var ya

kurye ile elden teslime verildi

Arkadaşlar Merhaba aracım 2000 Model seat cordoba vario aracımın birkaç aydır ukendi orjinal uzaktan kumandası çalışmıyor pillerini değiştirmeme rağmen çalışmıyor kilidi tekrar kodlamaya uğraştığımızda kodlama kabul etmiyor!! sebei sizce neolabilir fikirlerinizi yada başına daha önceden gelmiş birisi yardımcı olabilir mi?
tanıtamıyorsun bi türlü...merkez ana switchi görmuyor...şunları denemelisin

Yedek anahtar (kumandasız) ile kontakları araç çalışmadan on konumua getir...Araç dışından (sol sofor) kapısından - 30 sn icerisinde ,Uzaktan kumandalı anahtar ile açma tuşu basılı iken,manuel olarak kapıları kilitle ve basılı vaziyette iken de tekrar aç ... ALINTIDIR denemekte fayda var derim

olmadı bu işleri layıkıyla yapan sağlam bir immobilizerci :) geçmiş olsun

tanıtamıyorsun bi türlü...merkez ana switchi görmuyor...şunları denemelisin

Yedek anahtar (kumandasız) ile kontakları araç çalışmadan on konumua getir...Araç dışından (sol sofor) kapısından - 30 sn icerisinde ,Uzaktan kumandalı anahtar ile açma tuşu basılı iken,manuel olarak kapıları kilitle ve basılı vaziyette iken de tekrar aç ... ALINTIDIR denemekte fayda var derim

olmadı bu işleri layıkıyla yapan sağlam bir immobilizerci :) geçmiş olsun
immobilizerci ne alaka krili sakal abim.

immobilizerci ne alaka krili sakal abim.
Elektronik immobilizer,yetkisiz bir kişinin aracı çalıştırmasını önleyen bir hırsızlığa karşı koruma sistemidir.
her anahtarda immobilizer vardır.
immobilizerde kastım sanayide anahtarcılar dukkan unvanlarında ''immobilizerci hasan'' vs :) yazar...işten anlayan adamlarla daha kolay çöüzülür işin kanısındayım...düz kontak anahtarcılar pek anlamaz.bu işinde ustasını bulmak zordur

Elektronik immobilizer,yetkisiz bir kişinin aracı çalıştırmasını önleyen bir hırsızlığa karşı koruma sistemidir.
her anahtarda immobilizer vardır.
immobilizerde kastım sanayide anahtarcılar dukkan unvanlarında ''immobilizerci hasan'' vs :) yazar...işten anlayan adamlarla daha kolay çöüzülür işin kanısındayım...düz kontak anahtarcılar pek anlamaz.bu işinde ustasını bulmak zordur
abi tamam anladım da immobilizer ile uzaktan kumandanın yani kapıları uzaktan açmanın ne alakası var onu çözemedim.

abi tamam anladım da immobilizer ile uzaktan kumandanın yani kapıları uzaktan açmanın ne alakası var onu çözemedim.
kumanda her basışında kapılar nasıl açılıyor :) sinyal yollar kodlaması vardır...kodlamayı düzgün yapılmazsa istediğin kadar bas açıllıyor gibi işaret verir açılmaz :) aracında teyp kodun arac beyni vs varmı kilit güvenliği mesela

kirli sakal abim teyp kodum yok servis prgramı ile kodlama yaptığımız zamanda kilit banamısın demedi başka nasıl bir yol olabilir. yani immobilizerde problem olmuş olsaydı bence arabada çalışmazdı diye düşünüyorum.

Geri
Üst Alt