Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

uzaktan kumanda sorunu

Geçmiş olsun. Aşağıda verdiğim linki deneyebilir misiniz başka bir forumda bu şekilde olan aracını düzeltmişti.

Bir de şu şekilde yapılıyormuş.
1- Yedek anahtar (kumandasız) ile kontakları araç çalışmadan on konumua getir
2- Araç dışından (sol sofor) kapısından - 30 sn icerisinde
3- Uzaktan kumandalı anahtar ile açma tuşu basılı iken
4- Manuel olarak kapıları kilitle ve basılı vaziyette iken de tekrar aç ,,

bununla ilgili birkaç yöntem var
1.Anahtarı kontağa takıp kontağı açıyoruz ve kapıları açma düğmesine basılı tutarak kontağı kapatıp düğmeyi bırakmadan anahtarı kontaktan çekiyoruz ve aç kapa düğmelerine basıyoruz bundan sonuç çıkmazsa
2.anahtarı şoför kapısına takıp kapı kapalı iken açma tarafına çevirerek aynı anda açma düğmesinede basarak camlar sonuna kadar açılıncaya kadar bekliyoruz camlar açıldıktan 3-5 saniye sonra anahtarı bırakarak bu sefer kapatma işlemini uygulamamız gerekiyor ve aynı şekilde hem kapatma yönünde anahtarı çevirirken hemde düğmeye yine aynı anda basıyoruz ve camların kapanmasını bekliyoruz

bu yöntemle eğer gerçekten kumanda da sorun yoksa yada merkezi elektrikte, düzelmesi gerekiyor

kolay gelsin

arkadaşlar merhaba. benimde anahtar sorunum vardı yolum bu foruma da düştü.sorunumu çözdüm ve sizlerle de paylaşmak istedim.
aslında çözüm raider arkadaşımın verdiği videoda.ancak araç sağdan direksiyonlu olduğundan dır diye düşünüyorum ben dahil bu yöntem işe yaramadı. bir anahtarcıya gittim oda buradaki yöntemleri ve makineyle kodlamaya çalıştı ama olmadı.
çözümü ww servisinde çalışmış bir ustadan buldum.videoda anahtarın arka tarafındaki butona basılı tutulup uç taraftaki butona 3 kere basılıyor.araç sağdan direksiyonlu olduğu için buyuk ihtimalle butonlar da ters.benim anahtarımda arka buton kapama uç tarafki buton açma.
sonuç olarak kontağı açıp kapattıktan sonra 5 saniye içerisinde açma butonuna basılı tutup kapama butonuna 3 kere arka arkaya basıp bütün tuşları bırakınca anahtar kodlanıyor.
bu işlemi anahtarcılar bile ters biliyor ????yada her iki şekildede olan araçlar var ???

Seat_anahtarı.jpg

sigorta panelindeki sigortaları tek tek kontrol ettim... problem sigorta panosundan değil maalesef :(
öncelikle geçmiş olsun.
Herhangi bir mekanik, uzaktan kumandalı, aracı çalıştırsın veya çalıştırmasın bir anahtar ile kontak çevirilecek ( ışıklar görünene kadar)
Bagaj dahil olmak üzere tüm kapılar kapatılacak tanıştıracağınız uzaktan kumandalı anahtarı şöför kapısındaki kilidin içerisine sokulacak elinizle kilitleme yönüne çevirip kilitleme butonuna basacaksınız hemen ardından açma yönüne çevirip açma butonuna basacaksınız.
İçeri geçip kontak kapatılacak ve tanıştırdığınız kumanda bozuk değilse kesinlikle çalışacaktır.
Kumandanın yeni, uyumsuz ve orjinal olduğunu düşünüyorsanız uygulamayı bir kaç kez deneyin hızlı veya yavaş şekilde çeşitli aralıklarla.
baktınız olmadı !!!
1- Pilin voltajı düşmüş olabilir.
2- Düşürdünse içindeki devrede soğuk lehim olmuş olabilir.
3- İçinde selenoid gibi cam tüp içinde bir parça var. O zarar görmüş olabilir.
4- Kodlama ile ilgili hata veriyor olabilir.

BU GÜN YİNE BAKTIRDIM ARAÇ KODLAMAYI KABUL ETMİYOR :( ORJİNALİ BOZMAK KALIYOR GERİYE BANA KALAN :(

Bende de aynı sorun var, kumandanın hassasiyeti gittkçe azaldı. Henuz yeni bir anahtarla kodlama denemedim. İnşallah benzer problemler olmaz.

Konuyu hortlatmak gibi olmasın da sorunu hallettiniz mi ? Bizim de kumanda cortlamış vaziyette. çekimi azalmıştı en son, yani sol kapı camın ordan sadece alıyordu kumanda. şimdi o da gitti.
Bir de orjinal anahtar fiyatları hakkında bilginiz var mıdır ?

Konuyu hortlatmak gibi olmasın da sorunu hallettiniz mi ? Bizim de kumanda cortlamış vaziyette. çekimi azalmıştı en son, yani sol kapı camın ordan sadece alıyordu kumanda. şimdi o da gitti.
Bir de orjinal anahtar fiyatları hakkında bilginiz var mıdır ?
muhtemelen pili zayıflamıştır...anlattıklarınızdan bunu anladım

Geri
Üst Alt