Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Uygun jant boyutu

swimcan

Kayıtlı Üye
İyi günler arkadaşlar bende geçen hafta 2012 1.2 leonumla aranıza katıldım :)

Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.Aracın üzerine 225/40/r18 lastik ve jant var.Ancak aracın ıcınde bir uğultu var usta bunun jantın buyuk olmasından kaynaklandıgını ve bunun uzun vadede aracı yorup zarar verebileceğini söyledi.(Bilyeleri vs. kontrol etti).Sormak istediğim bu jantların fabrika çıkış boyutu nedir.Hangi boy jant taktırmalıyım?

İyi günler arkadaşlar bende geçen hafta 2012 1.2 leonumla aranıza katıldım :)

Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.Aracın üzerine 225/40/r18 lastik ve jant var.Ancak aracın ıcınde bir uğultu var usta bunun jantın buyuk olmasından kaynaklandıgını ve bunun uzun vadede aracı yorup zarar verebileceğini söyledi.(Bilyeleri vs. kontrol etti).Sormak istediğim bu jantların fabrika çıkış boyutu nedir.Hangi boy jant taktırmalıyım?

Aracın hayırlı olsun kardesim hoşgeldin aramıza jantlar dan kaynaklanıyor ideali 17 benim görüşüm 18 jant yakıt performans fren mesafasi dahil etkiliyor 17 ye gec sıkıntın kalmaz

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Ölçüleriniz tavsiye edilen ölçüler. Lastiklerinizi kaliteli yeni bir lastikle degistirirseniz ugultudan kurtulursunuz. Tabi jantlarınızın durumu iyi ve rot-balanslarınız tamam ise.

[MENTION=25712]Agave[/MENTION] bildiğim kadarıyla leon standard ölçüleri 225/45/17

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

SCW ye hoşgeldin kardeşim... aracın hayırlı olsun... zevkle kullan... jantlarını 17 ye düşürüp lastik olarak da max. 225****45****17 de kal bir sıkıntı olmaz...

225 40 r18 zaten opsiyonel doğru ebattır..eğer orjinal jant kullanıldıysa (yani seat jant) herhangi negatif etkisi olması mantıksız olur..

Yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar az önce servislede konuştum adamlar fabrika çıkışının 205/55/16 oldugunu soyledıler işin garıp yanı 17 lık taksam sıkıntı olurmu dıye sordum onu bız bılemeyız dıye bır cevap verdıler :)

Yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar az önce servislede konuştum adamlar fabrika çıkışının 205/55/16 oldugunu soyledıler işin garıp yanı 17 lık taksam sıkıntı olurmu dıye sordum onu bız bılemeyız dıye bır cevap verdıler :)

17 den hiçbişey olmaz farketmezsin bile

Seat candır

16" standart jantları zaten... 17" ve 18" ler opsiyonel olarak sunuluyor kardeşim... 18" de yanak yüksekliği düşük olduğundan sarsıntıyı çok hissedersin bir de bozuk yolda kullanırsan çok lastiğin balon yapma hatta jantın kırılma ve çatlama ihtimali var... benim orjnal 16" jant üzerinde 205********************************55********************************16 lastikler var... replica jantlarımı aldım dün elime geçti... ancak lastikler için 1 ay kadar bekleyeceğim... prof. bir lastikçi arkadaşım var... bulunduğum ilçenin bütün yolları taş döşeme ve berbat halde... burada 17" jant alıyorsan 225********************************45********************************17 lastik alma dedi... o yüzden 215********************************50********************************17 de karar kıldık... lastik markası olarak da Hankook K117 serisi alacağım... 16 ve 17 arasındaki farkı anlamazsın zaten... ama görüntü de istiyorsan herhalukarda yay da ister... hayırlısı olsun şimdiden...

Aldığım jant da bu linkte... ama sanırım sonuncuyu ben aldım... :)

http://www.sahibinden.com/ilan/yede...k-jant-audi-janti-17-18-inch-156930494/detay/

Geri
Üst Alt