Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ustaların Farklı Cevapları

huseyincoban

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar.

Cumartesi günü arkadaşımı kendi gittiğim wv seat grubu araçların tamirini yapan servise götürdüm.
Viteslerde bir vites geçisinden fazla boşluk olduğunu söyledi.
Tamirlenmez dedi.
Vites takımının değişmesi gerektiğini söyledi ve sıfırı yokmuş, Ankaradan çıkmacılardan falan buluyoruz dedi.

Bunu araca oturup bir kaç kez vitesleri değiştirdikten sonra söyledi. Ki benim aracımda da 5.viteste sorun vardı, gene aynı şekilde deneyip sorun şurda diye hemen tespit etmişti. Ustalığına güveniyorum.

Ordan çıkınca tanıdık bir tamirciye götürdük. Araçla bir tur attık. Vitesteki sorunu gördü. Baskı sisteminde dedi. Zaten oradaki teller saç kadar ince iyice zorlanmış dedi. 400 Tl civarına yaparız dedi. Ama şimdi yapmayalım baskı balata bakımında komple yapalım acele etmeyin 2 yıl daha götürür dedi.

Biri olmaz ankaradan çıkma bulmalıyız diyo, diğeri yaparım diyo.
Arkadaşımda bende ikileme düştük.

üçüncüye götürün o da başka bişey der siz en iyisi daha önce denenmiş onaylanmış bir usta bulmaya çalışın

ıstanbul dısında olmasan hepsını koy kenara vwtech e gıt dıcem de ne yazıkkı dıyemıyorum :)

ben neden ankaradaki çıkmacıları amerikadaki çıkmacılar diye anladım :D bilmiyorum ama

2 side olabilir 2. ustanın dediği bize olmuştu eğer bi vitesteyse 2. ustanın dediği doğru olabilir çünkü 1 vites yüzünden vites takımın değişmesi bana para para para gibi geldi

ben neden ankaradaki çıkmacıları amerikadaki çıkmacılar diye anladım :D bilmiyorum ama

2 side olabilir 2. ustanın dediği bize olmuştu eğer bi vitesteyse 2. ustanın dediği doğru olabilir çünkü 1 vites yüzünden vites takımın değişmesi bana para para para gibi geldi

Sizde nasıl bir problem vardı ve çözümü nasıl buldunuz.

üçüncüye götürün o da başka bişey der siz en iyisi daha önce denenmiş onaylanmış bir usta bulmaya çalışın

3. ustayı bende düşünüyorum. Bir tane daha wv servisi var. Oraya götürelim dedim ama az çok ne sökliyeceğini tahmin edebiliyorum.
Öncelikle arabayı bırak git, tamamen sökelim bi bakalım ona göre sorunu tespit edelim diyecekler.
Oda bir günü harcar zaten.

Ne kadar servise gidersen git nereye gösterirsen göster bu işlerde ustaların çözümü değiştirmek baska bişi değil onarılacak bişi olsada değiştirmek en ufak arızadan tutta en büyüğüne kadar benim imkanım olsa Can Kurtbil abiyi bir dinlerdim içimizde bilgisine güvenebileceğin kişilerden birisidir.Geçmiş olsun

Ne kadar servise gidersen git nereye gösterirsen göster bu işlerde ustaların çözümü değiştirmek baska bişi değil onarılacak bişi olsada değiştirmek en ufak arızadan tutta en büyüğüne kadar benim imkanım olsa Can Kurtbil abiyi bir dinlerdim içimizde bilgisine güvenebileceğin kişilerden birisidir.Geçmiş olsun

Merhaba.

Ustanın sadece Ankaradan buluruz. Onuda gidip görmeniz gerek demesi gözümüzü korkuttu.
Can beyin teknik bilgisine hayranım. :eek:key:

2. ustanın dediği aklıma yatta aslında. Kullanın baskı balata zamanı gelince yapalım dedi.

Geri
Üst Alt