Üstad Nejat Uygur Vefat Etti | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

 1. Ataşehir
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

Üstad Nejat Uygur Vefat Etti

Konu, 'Kültür Ve Sanat' kısmında DOUKAN tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. DOUKAN

  DOUKAN SCW Üyesi

  3.410
  85
  48
  Usta tiyatro oyuncusu Nejat Uygur, az önce yüksek tansiyon rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı hasta...nede hayata gözlerini yumdu.
  Yüksek tansiyon sonucu sol tarafının felç olan Nejat Uygur'u az önce kaybeybettik!

  Bu sabah Ankara"dan istanbul"a dönerken yolda rahatsızlanan Uygur"un Hastaneye kaldırılan yüksek tansiyon sonucu sol tarafı felç olan Nejat Uygur'u az önce kaybettik!

  Dün sabah Ankara'dan İistanbul'a dönerken yolda rahatsızlanan Uygur'un Hastaneye kaldırılan yüksek tansiyon sonucu sol tarafının felç olduğu ve hayati tehlikesi bulunduğu bildirilmişti.

  Haftasonunda Yenimahalle Belediyesi'nin etkinlikleri kapsamında sahneye çıkan 81 yaşındaki Nejat Uygur dün sabah karayolu ile İstanbul'a dönerken yolda rahatsızlandı. Tansiyonu yükselen Uygur, Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi Nöroloji Bölümüne yatırılarak tedavi altına alınmıştı..

  Yapılan ilk tetkiklerde, Uygur'un yüksek tansiyona bağlı olarak sol tarafının felç olduğu belirlendi. Uygur yoğum bakım ünitesine bağlandı. Daha önce kalbinden de rahatsızlık geçiren Uygur'a kalp pili takılmıştı.

  Hastahane yetkilileri, ünlü sanatçının yaşı ve geçirdiği rahatsızlık nedeniyle hayati tehlikesi bulunduğunu açıklamışlardı.

  UYGUR, ÖNCEKİ GECE SAHNEYEDİ

  Rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Türk Tiyatrosu’nun yaşayan efsanesi Nejat Uygur önceki akşam sahneyedi.

  Ankara'da Yenimahalle Belediyesi'nin etkinlikleri kapzamında tiyatroseverlerle buluşan Uygur, “Cibali Karakolu” adlı oyunu sergilemişti.

  İzleyenleri kahkahaya boğan Uygur, Cibali Karakolu’na başkomiser olarak tayin edilen Cafer Kıskıvrak’ın, (Nejat Uygur) karakola gelen insanların sorunlarını kendine özgü yöntemlerle çözmeye çalışırken yaşadığı komik olayların anlatıldığı oyun, seyircilerden büyük beğeni kazanmıştı..

  Nejat Uygur’un kendisinin yazıp yönettiği, ses ve ışık düzenlemesini Kaan Öztop’un, müziklerini Seda Ece’nin yaptığı oyunda, başta Nejat Uygur olmak üzere, Volkan Saraçoğlu, Tuna Arman, Birol Engeler, Birtan Turan, Zeynep Yaldız ve Nalan Gıdak rol almışlardı.

  Başarılı oyunculuğu ve üstün yeteneğiyle yıllardır adından söz ettiren efsane sanatçı, Yenimahalle Belediyesi Tiyatro Salonu’ndaki oyunun ardından kendisini Yenimahalle halkıyla buluşturan Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet Duyar ve ekibine teşekkürlerini sunmuştu.
  Usta tiyatro oyuncusu Nejat Uygur, az önce yüksek tansiyon rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede hayata gözlerini yumdu. Yüksek tansiyon sonucu sol tarafının felç olan Nejat Uygur'u az önce kaybeybettik! Bu sabah Ankara"dan istanbul"a dönerken yolda rahatsızlan...an Uygur"un Hastaneye kaldırılan yüksek tansiyon sonucu sol tarafı felç olan Nejat Uygur'u az önce kaybettik! Dün sabah Ankara'dan İistanbul'a dönerken yolda rahatsızlanan Uygur'un Hastaneye kaldırılan yüksek tansiyon sonucu sol tarafının felç olduğu ve hayati tehlikesi bulunduğu bildirilmişti. Haftasonunda Yenimahalle Belediyesi'nin etkinlikleri kapsamında sahneye çıkan 81 yaşındaki Nejat Uygur dün sabah karayolu ile İstanbul'a dönerken yolda rahatsızlandı. Tansiyonu yükselen Uygur, Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi Nöroloji Bölümüne yatırılarak tedavi altına alınmıştı.. Yapılan ilk tetkiklerde, Uygur'un yüksek tansiyona bağlı olarak sol tarafının felç olduğu belirlendi. Uygur yoğum bakım ünitesine bağlandı. Daha önce kalbinden de rahatsızlık geçiren Uygur'a kalp pili takılmıştı. Hastahane yetkilileri, ünlü sanatçının yaşı ve geçirdiği rahatsızlık nedeniyle hayati tehlikesi bulunduğunu açıklamışlardı. UYGUR, ÖNCEKİ GECE SAHNEYEDİ Rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Türk Tiyatrosu’nun yaşayan efsanesi Nejat Uygur önceki akşam sahneyedi. Ankara'da Yenimahalle Belediyesi'nin etkinlikleri kapzamında tiyatroseverlerle buluşan Uygur, “Cibali Karakolu” adlı oyunu sergilemişti. İzleyenleri kahkahaya boğan Uygur, Cibali Karakolu’na başkomiser olarak tayin edilen Cafer Kıskıvrak’ın, (Nejat Uygur) karakola gelen insanların sorunlarını kendine özgü yöntemlerle çözmeye çalışırken yaşadığı komik olayların anlatıldığı oyun, seyircilerden büyük beğeni kazanmıştı.. Nejat Uygur’un kendisinin yazıp yönettiği, ses ve ışık düzenlemesini Kaan Öztop’un, müziklerini Seda Ece’nin yaptığı oyunda, başta Nejat Uygur olmak üzere, Volkan Saraçoğlu, Tuna Arman, Birol Engeler, Birtan Turan, Zeynep Yaldız ve Nalan Gıdak rol almışlardı. Başarılı oyunculuğu ve üstün yeteneğiyle yıllardır adından söz ettiren efsane sanatçı, Yenimahalle Belediyesi Tiyatro Salonu’ndaki oyunun ardından kendisini Yenimahalle halkıyla buluşturan Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet Duyar ve ekibine teşekkürlerini sunmuştu...

  Alıntıdır...
   
 2. HaKo

  HaKo Misafir

  Allah rahmet eylesin.
   
 3. GÖKHAN33

  GÖKHAN33 SCW Üyesi

  1.948
  26
  48
  allah rahmet eylesin yeri dolamıycak bi üstad:(
   
 4. taykac

  taykac SCW Üyesi

  855
  44
  28
  ALLAH rahmet eylesin.Yeri zor doldurulacak bir sanaatçı.
   
 5. kaya5789

  kaya5789 SCW Üyesi

  1.882
  9
  38
  Çok üzüldüm ya :( Allah rahmet eylesin.
   
 6. sumer

  sumer SCW Üyesi

  698
  11
  18
  allah rahmet eylesin Türkiyenin başı sağolsun
   
 7. PATRON

  PATRON
  Administrator

  10.784
  2.486
  113
  Allah rahmet eylesin çok severdim ben bu üstadı...
   
 8. schumi

  schumi SCW Üyesi

  8.181
  1.218
  113
  Allah rahmet eylesin..Gerçekten kendisi ve oğullarını çok severdim..Onun gibisi tiyatroya gelmez bidaha...
   
 9. kAnakAn

  kAnakAn SCW Üyesi

  102
  0
  16
  Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun..
   
 10. CanCan11

  CanCan11 FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

  1.406
  1
  0
  büyük bir üstaddı başımız sağolsun....
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş