Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Usb Ses Kalitesi

wmehmetw

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar arabaya usb yaptım fakat cd ye göre ses kalitesi kötü, sizin araçlarda aynı şekilde mi ?

Elektrikcin yaptigi tesisati gozden gecirsin bence

araç 2012 fr arkadaşlar orjinalden var sonradan bir şey yapılmadı yani .

araç 2012 fr arkadaşlar orjinalden var sonradan bir şey yapılmadı yani .
şimdi şu var...yüklediğiniz müzik dosyaların formatları nedir kaç kp/sn hızıyla çalıyor o önemlidir.128-320 kb/sn lik mp3 ii çaldırır,128 kb/sn den az olan muzık formatları da ii çaldırmaz,track dan mp3 e cevrilmiş ses formatıda canlı temiz çaldırır,wma dosyaları sesleri kötüdür,internetten indirdiğiniz müzikleri coğunu temiz çalmaz vs vs...haa bide usb belleğin kaliteside önemli...cok farklı modelerde özelliklerde usb bellek mevcut piyasada.size tavsiyem 320 kb/sn lik bir mp3 şarkı yukleyip tekrar dinleyin illaki fark olacaktır.ayrıca da teypin üzerinde ses bass tizz pop caz alaturca vs özelliklerini de kontrol etmenızde fayda var.

şimdi şu var...yüklediğiniz müzik dosyaların formatları nedir kaç kp/sn hızıyla çalıyor o önemlidir.128-320 kb/sn lik mp3 ii çaldırır,128 kb/sn den az olan muzık formatları da ii çaldırmaz,track dan mp3 e cevrilmiş ses formatıda canlı temiz çaldırır,wma dosyaları sesleri kötüdür,internetten indirdiğiniz müzikleri coğunu temiz çalmaz vs vs...haa bide usb belleğin kaliteside önemli...cok farklı modelerde özelliklerde usb bellek mevcut piyasada.size tavsiyem 320 kb/sn lik bir mp3 şarkı yukleyip tekrar dinleyin illaki fark olacaktır.ayrıca da teypin üzerinde ses bass tizz pop caz alaturca vs özelliklerini de kontrol etmenızde fayda var.
teşekkürler deneyim bi bakayım.

Yalnız şimdi baktım indirdiğim program 320 kb/sn şeklinde indirmiş ve 8 mb den aşağı müzik yok hepsi mp3 formatında.

Yalnız şimdi baktım indirdiğim program 320 kb/sn şeklinde indirmiş ve 8 mb den aşağı müzik yok hepsi mp3 formatında.
gayet ii indirmiş evet...multımedyan ayarlarıyla ilgili bi sorun olabilir mi...şimdi bi de şu var cd den çalanla usb bir olmaz + track daha temiz çalar mp3 cd se biraz kulak zevkine arada bi zevk vermez boyle anlatayım anlaman açısından.fm transmitterse düşük volume de iş görür.usb yi bağladığınız zaman teypin playerini kullanmış oluyorsunuz...ipad ya da ipod gibi sistemle müzk dinlersiniz kendi playerini kullancaktır ve daha kalıteli ses alma şansınız olur.cunku bu gibi aletler müzik üzerine üretilmişlerdir.usb den yuksek sesi açtığınız zaman net ses alamazsınız boğuk cıkar kanımca...şimdi kulağınız cd ye alışmışsa sonradan takılan usbden aynı ses kalitesini alamazsınız :) burda gene de şarkı kalitesi önemli 320 kb/sn dir ama şarkı kaydı kötüdür bide bu var...en temizi müzik player ipoddur.bunun için yapılacak bişi yok gibi ..üzgünüm

@wmehmetw kardeşim... bende bu işlerle yıllardır uğraşıyorum edindiğim tecrübelerle seni kısaca bilgilendireyim... öncelikle cd formatı yani track şarkılar herzaman mp3 e göre daha iyi bir ses verir... bende eskiden sadece cd dinliyordum ama o da yetmemeye başladı... daha kaliteli bir ses aradım... ses sistemin iyi olsada çaldığın şarkı kaydı kötü ise bir işe yaramıyor bu arada... neyse sonra araştırmaya başladım ve cd oluştururken 320kbps lik parçaları seçmeye özen göstererek bunları nero programı ile oluştururken eko ayarı verilebildiğini öğrendim... denedim ve sonuçlara kendim bile inanamadım... süperdi... sonra mp3 okuyan cd playerlar çıktı... bu şarkıları wmplayer ile 320kbps olarak tekrar mp3 formatına dönüştürdüm... normal cd ye çekerek 15-20 şarkı yerine 110-130 şarkılık bir arşiv yaptım sonyç çok iyiydi... artuk cd değiştirme derdinden kurtulmuştum... sonra usb okuyan oto teypleri yaygınlaştı... ve ben de aynı yöntemle sevdiğim bütün şarkıları yerli yabancı olsun yukarıda anlattığım şekilde arşivledim ve usb ye attım... şu an aracımda yaklaşık 27gb lik bir arşivim var... ve ses kalitesi de on numara... ilk Leon um da ses sistemi olmadığı halde çok kaliteli bir ses alabiliyordum bu yöntemle ve insanlar araçta sistem var sanıyordu... sana da bu yöntemi denemeni tavsiye ediyorum...

Geri
Üst Alt