Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Ünlem işareti

Konu, 'Leon 1P1 (2009+Makyajlı)' kısmında sahinsp tarafından paylaşıldı.

1. sahinsp

sahinsp SCW Üyesi

306
    5
    18
    Bugün normal seyir halindeyken sarı renkte ünlem işareti çıktı bıde uyarı sesi geldi tek bi ton sağa çektik kitapçık kurcalarken stop ettik geri çalıştırdık biraz gittikten sonra söndü lastik basınc uyarısıdır diye lastik havalarını kontrol ettim arka 32 ön 35 yani normal neden böyle bişey çıkıp söndü bilen varmı acaba?

2. PATRON

PATRON
    Administrator

10.662
    2.361
    113
    Lastik basınç sensörü ESP ile birlikte geliyor biliyorum arabanda ESP varmı? Ayrıca parantez içerisinde ise o dediğin aynı işaret el freninin orda varmı? Var ise lastik basınç sesnsörüdür. Arabayı çalıştır o tuşa 3-5 sn basık tut şuanki mevcut havaları hafızaya alsın..

3. Umut Girit

Umut Girit SCW Üyesi

1.980
    320
    83
    Çıkan ünlem işaretinin resmini çekseydiniz daha fazla yardımcı olunurdu size ama şuanda tahminler yürüterek yola çıkıyorum
    ünlem işareti üçgen içerisindeyse bu motor arıza ışığıdır. Eğer aracınızda orjinalden farklı bir hava filtresi mevcutsa yakabilir.
    Yağınızla ilgili sıkıntı varsa yakabilir. Yani çeşitli motorsan sıkıntılardan yanan birşeydir servise gitmenizi tavsiye ederim.
    Eğer ünlem işareti lastik şeklinin üzerindeyse ya aracınıza farklı bir lastik takmanızdan kaynaklanan bir uyarıdır yada lastik basınçlarınızda bir sıkıntı vardır ki gördüğüm kadarıyla lastiklerinizin basıncı normalin baya üstünde.
    Tekrar diyorum şeklin resmini çekmeniz daha sağlıklı olurdu yardım etmemiz konusunda. :eek:key:

4. sahinsp

sahinsp SCW Üyesi

306
    5
    18
    teşekkür ederim ama üçgen içinde değildi hatırladıgım kadarıyla (..!..) gibi bişeydi araç daha 2500 kmde sorun olcagını zannetmiyorum ama merak ettim açıkcası

5. Mircan

Mircan SCW Üyesi

524
    6
    18
    lastik basınç sensörüdür ;) Serbay'ın da dedigi gibi 2-3 sn basılı tutarsan mevcut havayı hafızaya alır.

6. swotr

swotr Misafir

lastikler sogukken hafizaya alindiysa degerler, yola ciktiginizda isinnca farkli algiladigindan vermis olabilir

7. PATRON

PATRON
    Administrator

10.662
    2.361
    113
    lastik basınç sensörü o :)

8. GRKMSRGL

GRKMSRGL SCW Üyesi

5.241
    306
    83
    o sönük lastik resmi yani lastik basınç sensörünün ışığı

9. sahinsp

sahinsp SCW Üyesi

306
    5
    18
    :)evet baktım bugun lastik basınç sensörüymüş bilmiyodum öğrendim teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş