Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

UG 9499 (Cut out soru)

Konu, 'Gider Egzoz Mustafa GİDER' kısmında Umut Girit tarafından paylaşıldı.

1. Umut Girit

Umut Girit SCW Üyesi

1.980
    320
    83
    Arkadaşlar bugün bende cut outlu oldum yanlız birşey fark ettimki takılırken aracımın orjinalinden son susturucumun markası Remus. Sizce Seat bu son susturucuyu nasıl taktırmıştır? Hata olma ihtimali nedir? Beni çok şaşırttı. Acaba Cupra ya da Bocanlarda da var mıdır ?? Dikkatinizi çekti mi?

Ayrıca bu cutout la ilgili bir sorum olacak. (Aracım atmosferik 1.6 16V.) Ben orta susturucu ile son susturucu arasına taktırdım sesi çok boğmasın ve gürültülü olmasın diye ve cut outun devamını bir karış boru ile uzattım ve alt devirlerde istediğim ses mevcut ama yüksek devirlerde istediğim sesi alamıyorum bunu nasıl sağlayabiliriz ?
    Cut out umun işlemleri çok başarılı ve temizdi bu işlemler işim Mustafa ve Savaş abiye çok teşekkür ederim

Takılmasını değil ama takılcağı yeri çektim:

2. CUPRA

CUPRA FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

0
    12
    0
    Orjinalinden REMUS son susturucu olması beni çok şaşırttı. Servise bu konuyu mutlaka sor bence :)
    Devir arttıkça sesin azalması içeriye çoğu zaman öyle gelir. Dışarıdan dinlemekte fayda var.

3. kfy

kfy
    Administrator

12.591
    5.263
    113
    umut aracı aldığın zamanlarda bu araçlar serviste bu hale getiriliyordu sanırım.
    ayrıca konun gider egsozt bölümüne taşınmıştır

4. kurtbil

kurtbil SCW Üyesi

7.712
    650
    113
    Umut neden bu sekılde yaptırdın kı arabanın back pressure ını dusurceksın,cunku anladıgım kadarıyla vanayı acık pozısyona getırdıgınde sen orta susturucudan cıkan gazı dırek dısarı verceksın.Senın yerınde olsam Ayberk ın arabaya yaptıgımız gıbı yaptırırdım mustafa abıye.Ayberkte duz boru var sonunda 6o lık son susturucu var ve vana borunun dırek uzerınde delıklı b sekılde baglı.Vana kapalı pozısyonda klapedekı kucuk delık sesı kesıyor,acık pozısyonda ıse performans yada ses adına kullanabılcegın halıne donusuyor

5. Umut Girit

Umut Girit SCW Üyesi

1.980
    320
    83
    Sonradan takılmış dedi Mustafa abi herhalde Cezmi abinin dediği gibi oldu. Orjinal geldi araç ama bodykitleri egzostları burada takıldı ama neden Remus peki ? Ve bu özellik neden kataloglarında yazmıyordu ve benden bunun için neden fiyat farkı almadılar :S

6. yavuzongul

yavuzongul SCW Üyesi

373
    4
    18
    Ne zaman takdırdın ya :) daha yeni taktırmayı düşünüyordun..
    Remus olması hakkatten çok garipmiş :D

Egzoz stock olduğu için sorun olacağını sanmıyorum ya :) üst devirler biraz güzelleşir sadece..

7. Umut Girit

Umut Girit SCW Üyesi

1.980
    320
    83
    Bilemedim onu ben... Cutout istedim ve düz boru benim araçta uyarı ışıkları verirdi gibi geliyor birde uç kısmını değiştirmek istemedim çünkü çok güzel... birdaha ki aracıma dediğini yaparım Can. Saol verdiğin bilgi için

8. CUPRA

0
    12
    0
    Servis sonradan son susturucu takamaz ki. Kaynak makineleri yok. Ancak vidalı egzoz uçlarını takabilirler.

9. Umut Girit

Umut Girit SCW Üyesi

1.980
    320
    83
    kaynak gibi değil zaten uçları Ayberk vidalı bi parçayla tutturulmuş gibi hiç bişy anlamadım

10. CUPRA

0
    12
    0
    Yalnız eklediğin resimlerde REMUS, susturucunun üzerinde yazıyo. Resimlerden görüldüğü kadarıyla da kaynakla tutturulmuş.

Sayfayı Paylaş