Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ufak bir sistem düşünüyorum..yardım

mrtcntkn

Kayıtlı Üye
arkadaşlar aracımda kısık seste dinlerken bile biraz bass hissetmek için 20cm sub almayı düşünüyorum..bagajıda kullandığım için 20cm diyorum..
dün mediamarkt da baktım alpine sbg-844br ve sony xm-gtx6020 ikilisini uygun buldum..düşünceleriniz nedir? tam anlamıyorum bu işlerden..
mesela amfilerde özellik olarak anlık bass vuruşu ve uzun süreli bass verme özellikleri vs varmış..kapı içi hoparlörlerimden memnunum sadece azcuk bass istiyrem :D

ben de istiyorum aynı şeyi biraz bas olsun diorum... bir anfi ve bass kutusu koymuştum bagaja fakat yer açısından söktüm onları... sonradan 16cm lik bass ların olduğunu keşfettim... kapı hoperlörlerinin yerine bunlardan 4 adet alıp yeteri kadar anfiyle beslediğinde verim alırsın diye düşünüyorum... 20cm lik tek basın sana yeterli olmayacağı kanısındayım... eğer kapı içlerine yaparsan bagajdaki yer problemi de ortadan kalkar... marka olarak da JL Audio araştırmanı tavsiye ediyorum... bulabilirsen kicker da olur...

orjinal haliyle yeterli, olan 2010 leon teybinin necvox ile değişmesi sonucu bende sesten şikayetçi olanlar kervanına katıldım. Araya bir yükseltici yada elektronik parça eklemesi ile orjinal hoparlörler kalsa bile bu ses düzelmezmi yahu? bu işi adam akıllı yapınca çıkan fiyatlar adamı ürkütüyor, sonu yok bu işlerin.

mediamark taki alpine iyidir hernekadar uzakdoğu malı olsada alpine kalitesi ile üretilmiştir ufan bir bass sesi için yeterlidir küçük çaplı anpfi de yeterlidir mesela 2.150 vatt lık gibi köprülenince gayet rahat besle bu bası

kesinlikle düşündüğün gibi olmycak sadece bas takıyosun kapı kolonların yetersiz geliyo sadece dan dan bas sesi duyuyodun benm tavsiyem kapılarıda değiştir yada bası takma :S

bu bence uygun olucaktır.. arka kapılardan hat cekilebilir veya anfi de kullanılabilir seçim senin.. yalnız artık eski sistem bavul kadar bass düşünmemeli derim :D

Woofer olayina girmeden once kesinlikle Teyp problemini cozmelisin. Cunku Woofer dan sonra kapilarida degistirmek istiyeceksin, fakat teyp kaldirmayacak. Cevirici kullanacaksin vs. Ses kalitesi berbat olucak, elinde ki parcalar guzel olsa dahi! Ilk basta teyp problemini halletmelisin bence. 3 kanal cikisli, bulabilirsin yuksek voltaj beslemeli kanal basina 4V. Normal teyplerde bu dedigim seyleri cok kolay ve ucuza bulabilirsin ama ben orjinali gibi olsun, klimam teybimde gozuksun dersen maliyeti bir hayli fazla olucaktir :) Oncelik teypte ama!! :)

leon style copa da orjinal hoparlorler ayni zamanda bas tir baska almana gerek yok ayarlardan bas i yukselt yeterli olacaktir

RCD510 zaten Treble-Middle-Bass olmak üzere 3 yollu ses veriyor..bunların treble kısmı kapı tutamağındakilere , middle ve bass kısmı kapı kolonlarına gidiyor..bana kapı kolonları tatminkar geliyo..ama kapılardaki bass biraz boğuyor..o yüzden bass'ı ayırıp bass vuruşunu hissetmek istiyorum sadece..

Geri
Üst Alt