Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ufak bir sistem düşünüyorum..yardım

RCD510 zaten Treble-Middle-Bass olmak üzere 3 yollu ses veriyor..bunların treble kısmı kapı tutamağındakilere , middle ve bass kısmı kapı kolonlarına gidiyor..bana kapı kolonları tatminkar geliyo..ama kapılardaki bass biraz boğuyor..o yüzden bass'ı ayırıp bass vuruşunu hissetmek istiyorum sadece..

Orada kastedılmek istenen sey murat RCA cıkışlarıdır.Sub+ıkı adet cıkıştır.

Murat 20 cm olarak kullanacaksan ben sana hertz yada kicker önerirrim.Kapıları değiştirmeyeceksen teypten bass ve mıd degerlerını aşagıya cekeceksın.Bu şekilde kapı kolonlarının mıd tarzı çalmasını saglayacaksın.Sub oldugu ıcın amfı üzerinde bass olayını arttıracaksın.

Tatlı bas isteniyorsa, aktif subwoofer alın, hem derli toplu olur, montajı kolay.

En basitinden onlere bir takim mid takimi..arkayada bu sekilde bir woofer baglanarak tatminkar bir ses alinabilir.boyle bir sistemi 4 kanalli orta halli bir amfiylede besleyebilirsin..amfinin birer kanali midlere,diger iki kanalda koprulenerek basa girilir..guzel bir ayarlada cok guzel sesler alinabilir..bu islem icinde rcd510 da amfi cikisi olmadigi icin deck adaptor takilacak..Yani ana uniteni profesyonel ses beklemedigin icin degistirmene gerek yok..zaten necvox vb. unitelerin amfi cikisi olmasina ragmen ses kaliteleri cok kotu..

Orada kastedılmek istenen sey murat RCA cıkışlarıdır.Sub+ıkı adet cıkıştır.

doğrudur abim işte ben kısıtlı bilgiyle yola çıkıyorum aydınlatın beni :)
bende aynı şekilde kapı kolonlarına middle ve bass yollamayıp subdan bu sesi almayı düşünüyorum :)
kapı kolonları nedense bana yetiyo kimse yetmiyo diyo ama ..acaba benim bose sistemli falan mı geldi ki :cool:

bagajda bas..sevmediğim bir olay çünkü bas sesi bagajdan geliyor..ses ile bütünleşmiyor..bu birincisi..
kapıları teybin anfisinden
bası da harici anfiden besleyeceksen..sinyal farklılığı ve frekansda farklılık olacak..zaten sinyal gecikmesi ayrı zamanlarda ayrı tonlarda olması bile istediği tadı alıp götürecek..

koltuk altı al dieceğim ama onu da denetmiyorlar yani arabanın içinde deneyemiyorsun..
o bile direk iki hoparlörün ortasında olmasından dolayı dolgunluk verecektir doygunluk verir mi.. onu bilmiyorum..onun için denemek lazım..

ben maddi durumu halledemedim halledebildiğim gün bi işlem yapacam kendime o zaman burdan onu da paylaşacağım..ama o güne kadar bende saklı duruyor şimdi..sebebi de olmazları duymak istemiyorum ypacam çünkü :))

bass veya kapı hoparlörü ne olursa olsun değişsen bile stok teyp ile istediğin performansı alamazsın dedi gecen gün ugradıgım bir yerde usta..bende şimdilik vazgectim...şu teybin radyosunun biraz daha net çekmesi için yükseltici güçlendirici birşeyler yoktur dimi...(konuyu kirlettim ama kusura bakmayın)

bass veya kapı hoparlörü ne olursa olsun değişsen bile stok teyp ile istediğin performansı alamazsın dedi gecen gün ugradıgım bir yerde usta..bende şimdilik vazgectim...şu teybin radyosunun biraz daha net çekmesi için yükseltici güçlendirici birşeyler yoktur dimi...(konuyu kirlettim ama kusura bakmayın)

özelden yazdım

murat ben kapılarda morel midd bass kullanıom bagajda da 38 cm JBL bass var teyp de necvox iki tanede amfi var biri mono digeri middler için,, sesden çok memnunum bassı istedigim zaman kısabiliyorum ama deneyebilirsen koltuk altı bassları dene onlar nasıl bi ses vericek

Geri
Üst Alt