Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ufak bi kaza yaptim

carambole7

Kayıtlı Üye
Bilmiyorum konuyu dogru yeremi actimda ters yonden gelen bi araba carptı demin arbama kaskom falanda yoktu aksi gbi on tampon far falan gitti servise gidecek araba ön tam body kitliydi serviste aynisini takarlarmi bi fabrika çıkış kitliydi araba yardimci olurmusunuz lütfen

takarlarda kardesım cok pahalı tutar bnmde yenı basıma geldı dısardan 8 bn lıraya topladım allah yardımcın olsun ayrıca servıste tak dıe kazalı kaydı cıkar satıs esnasında ve hasar cok ucuk bı rakam cıkar bılgın olsun cıkma parcalarla topla

Ya sigortalida araba suc yuzde yuz karsi tarafta yani ayni fr kitliydi takarlami aynisindan

orjınal fabrıka cıkıslı kıt degılse takmazlar eksperden baglmaka lazım ısı dıe bılıorum ben

orjinal fabrika çıkışlı zaten karşıtarafın sigortası ödücek tek sıkıntım normal tampon takmaları yani

Arkadaşım çok geçmiş olsun. İşin trafik sigortasına kaldıysa durum sıkıntılı biraz. Öncelikle exper gelip hasarına bakacak sonra da fiyat belirleyecek. Karşı tarafın sigorta yaptırdığı yer inşallah kaliteli bir firmadır. Ben en son bir experle çok pis kapışacaktım. Adamlar genelde malzeme değişiminden ziyade tamir olayına kaçıyorlar. Malum öncelikli tercihleri de otoking. Dolayısıyla tamirlik durumdaysa tamir edilir değilse aracın ruhsatında araç modeli ne ise o malzemenin tutarını baz alırlar. Yani modifiyeli bir malzemenin ücreti değil, aracın üstündeki baz donanım ücretini ödemeye giderler. İnşallah şansınız olur da işiniz rast gider. Tekrardan çok geçmiş olsun. Maddi durumunuzu bilmiyorum ama şu olayın benzerinden sonra en dandik araca dahi kasko yaptırmaya söz verdim. İnanın experle vs uğraşmak çok baş ağrıtıcı.

Bir de dip not : Aracı yetkili servis yerine size tavsiyem bildiğiniz pro bir serviste yaptırınız. En azından ilerde aracı satarken hasar kaydından dolayı mide bulandırmaz. Çünkü yetkili servis ne var ne yok herşeyi kaydediyor. Bu arada size çarpan kişiyle de anlaşmaya çalışın. En azından yetkili serviste malzemelerin fiyatını kendi kulağıyla duysun.

Karşı tarafın sigortası ödicekse kaza yaptığında üzerinde ne varsa onu takarlar sadece arabanın sicili bozulur kaza yaptığın kayıtlara işler 5664 de direkt olarak arabanın hasar kaydı görülür...

Geri
Üst Alt