Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ucuz Chip'in yahnisi yavan olurmuşşş...!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Krdesim bende ayni arac var ben pschiptunnge yptrdim dnyo da olctuk 27 bg aldim cok farketti sizinkinde bi eksklk var sanirm

Evet Mehmet,aynen.Zaten bende teredüt yaratan noktada bu oldu henüz arabayı yazılım sonrası kullanmamışken bile.Yarın mesaiden ayrılabilirsem firmaya gidip şikayetlerimi anlatıp öncelikle orjinal yazılıma dönüp paramı iade telep etmeyi düşünüyorum.Eğer yokuş yapmaya kalkışır ve " biz artışı sağladık,size çıktı ilede gösterdik" falan gibi şeyler derlerse o zaman arkadaşıda yanıma alıp Dyno Moss'a gideceğim, aracı her iki haliylede dynoya çıkarıp görelim bakalım +8 hp artışı diyeceğim..

bu uygulama arabadan arabaya değişkenlik gösterebilir,bir modifiye yapıyorsanız öncelikle stock halini bir dynoya sokun ki chip uygulamasından sonra ne artışı olduğunu anlarsınız,neye göre 8 beygir artış olmuş? fabrika verilerinin üzerine mi 8 beygir artış yoksa siz stock ölçtürdünüz de onun üzerine 8 beygir mi? chip uygulamasında verilerin bir önemi yok sizi tatmin etmediyse o uygula başarılı bir uygulama değildir nitekim mutlu olmamışsınız yoksa 30 beygir artmış diye kağıt verseler ne olur,ama illa bir değer olucaksa da sizin araba için 20 beygirlik bir artış olması gerekirdi bu da zaten oldukça belli ederdi kendini ve son sürat olarak ise illa büyük bir atış değil son sürate çıkma hızı değişebilir yani 190'a eskiden 1 dakikada çıkarken şimdi 40 saniyeye inebilir,chip uygulamasını yapan kişi benim de muhtemelen tanıdığım biridir ankarada bu işle uğraşan çok kişi yok zaten,siz o kişiye gidip memnun olmadığınızı söyleyin o daha güçlü bir yazılım yapsın,önemli olan yazılımın sizi tatmin etmesi

Krdesim bende ayni arac var ben pschiptunnge yptrdim dnyo da olctuk 27 bg aldim cok farketti sizinkinde bi eksklk var sanirm

Yusuf peki bu işlem esnasında sadece yazılımmı kullanıldı,yoksa turbo basıncında da artış yaptılarmı? Birde bu işlemin maliyeti ne kadar oldu? Gerekirse istanbula gelip orada yaptırırım...

bu uygulama arabadan arabaya değişkenlik gösterebilir,bir modifiye yapıyorsanız öncelikle stock halini bir dynoya sokun ki chip uygulamasından sonra ne artışı olduğunu anlarsınız,neye göre 8 beygir artış olmuş? fabrika verilerinin üzerine mi 8 beygir artış yoksa siz stock ölçtürdünüz de onun üzerine 8 beygir mi? chip uygulamasında verilerin bir önemi yok sizi tatmin etmediyse o uygula başarılı bir uygulama değildir nitekim mutlu olmamışsınız yoksa 30 beygir artmış diye kağıt verseler ne olur,ama illa bir değer olucaksa da sizin araba için 20 beygirlik bir artış olması gerekirdi bu da zaten oldukça belli ederdi kendini ve son sürat olarak ise illa büyük bir atış değil son sürate çıkma hızı değişebilir yani 190'a eskiden 1 dakikada çıkarken şimdi 40 saniyeye inebilir,chip uygulamasını yapan kişi benim de muhtemelen tanıdığım biridir ankarada bu işle uğraşan çok kişi yok zaten,siz o kişiye gidip memnun olmadığınızı söyleyin o daha güçlü bir yazılım yapsın,önemli olan yazılımın sizi tatmin etmesi

Bora muhtemelen sende firmayı tanıyorsundur.İlk mesajımda belirtttiğim gibi firmayı kötülemek istemiyorum bu aşamada.Eğer bu memnuniyetsizlik sonrasında ilgili davranıp ama yeni yazılım,ama para iadesi olarak üstlerine düşeni yaparlarsa da ben kendi adıma şanssızlık olarak değerlendirip firma hakkında en ufak olumsuz beyanda bulumayacağım.Ve dediğine kesinlikle katılıyorum,benim için kullanımda bir fark yaratmayan işlemin kağıt üzerinde ne göründüğünün zerre kadar önemi yoktur.

bana özelden bu işlemi yapan kişinin ismini yollar mısınız,O kişi ise ben sizin adınıza da arar söylerim

Yusuf peki bu işlem esnasında sadece yazılımmı kullanıldı,yoksa turbo basıncında da artış yaptılarmı? Birde bu işlemin maliyeti ne kadar oldu? Gerekirse istanbula gelip orada yaptırırım...

Sadece yazlim yapildi hocam ilk olctuk dynoda araci 78 bg 190tork ckti snra yazilim atildi bidaha olculdu 105.5 bg 241 tork cikti ve arac cok degsti gidisi ben bide daha snra kutu ici kn kutu filtresi aldim 1 2 bg de ondan aldm snra olcmedim yanlz

8hp artış biraz komik olmuş turbo basıncına ellemeden güç artısı almaya çalışmak zaten sağlıklı bi karar değil 250tl ye yazılım yapan firmayı bende merak ettim doğrusu... ben 4 aracımı ve diğer arkadaşlarımın araçlarını PSchiptuning de yaptırdım hiçbir sıkıntı yaşamadım ve memnuniyetsizliğim de olmadı dizel aracımı 80.000km yazılımlı kullandım hiç beni üzmedi şuan benzinli aracımda yazılımlı ondada sıkıntı yok bence siz yanlış firma seçmişsiniz... eğer turbo basıncının artmamasını siz istediyseniz buda doğru bi karar değil basınç artmalı ancak kapasitesi ile orantılı arttırılmalı.. malum güç almak için turboya basamayacağı değerler bastırmaya çalışan firmalarda var bence siz bu işi güvenilir bir firmada yapın tabi firmanın ismini de lekelemiyelim belki düzeltilecek bi durum vardır...

yalnız arkadaşlar burda serkan beyin söyledği turbonun basıncında herhangi bir oynama olmadığı yani sadece motor üzerinde ayar yapıldığı bence bu durumda alabileceği nedir bilmem ama almıştır tabiki vede çok bir değişiklik olmaması da normal

turbo arabadan verim almak istiyorsan turbosunun basıncını azıcık arttıracaksın:) yoksa turboyu ellemiyecekse o zaman atmosferik arabalarla ilgilensin sadece

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt