Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ucuz Chip'in yahnisi yavan olurmuşşş...!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dejavu_06

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar dün akşamüstü 1.4 TDI İbiza'ma Ankara'da şimdilik adını vermeyeceğim bir firmada yazılım attırdım.Şimdilik ikinci kez firmalarına gidemedim ve dün akşam yaptığımız telefon konuşmasında yaşadığım memnuniyetsizlik konusunda gereken şeyleri yapacaklarını söylediler,eğer aksi bir yaklaşımda bulunurlarsa Ankara'daki diğer arkadaşlarında mağdur olmaması için açık isim vererek bu gönderimi revize edeceğim.
Neyse,yazılım işleminin bedeli yaptığım pazarlık sonucu 250 tl olarak belirlendi,yoksa 350 tl'den aşağı kesinlikle yapmadıklarını söylediler. Bu arada yazılım öncesi ve sonrası aracın test sürüşünde sadece işyeri sahibi arkadaşlar kullanıyor arabayı,siz yan koltukta co-pilotluk yapıyorsunuz.(Zaten akşam trafiğinde deneme sürüşü yapıldığı için maksimum hızlara asla çıkılamadı,sadece devirli kullanımda bir iki deneme yaptı arkadaş bende yanındayken ve bariz farkı hissettiğini söylüyor arkadaş...)
Velhasıl,yazılım uygulaması sonucunda önceki haline göre 8 hp. artış sağlandığını gösteren bilgisayar çıktısını elime aldım,ücreti ödeyip ayrıldım.Yolda eve dönüş esnasında alt devirlerde fark varmı diye denedim öncelikle,yüklenenince 2.ci vitestede patinaja düşme dışında bir iyileşme görmedim.Aksine hızlanma dahada kötü gibi geldi.Sonra maksimum hızı denedim,yazılım öncesindekine göre hiçbir pozitif fark yoku malesef.:eek:
Netice olarak büyük bir hayal kırıklığından başka birşey alamadım.Arkadaşlar benmi fazla beklentiye kapıldım,bahsedilen +8 hp güç artışı kullanımda hissedilir bir artış değilmidir? Görüşlerinizi almak istiyorum...

8 hp artış!!250tl!!!ben daha hiç duymadım böyle bir yazılım yapan yer ama benim cahilliğimden de olabilir.uygulama yapmadan önce uygulama yapan yer size ne kadar tork ve hp artışı öngördü?

serkan kendini uyelerimiz kisminda tanitirsan sevinirim

gelelim sorunuza chip tuning de tdi motorlarda %30 ila 35 oraninda guc artisi olurki sizin yaptirdiginiz yerde 8 ps az gibi geldi bana

80 bg lik tdi lar 110 lara kadar çıkabiliyor...8 bg çok az bir rakam..
cat iptali ve son susturucuda değişiklik yapıp yazılım yaparsanız
yazılım sonrası alt devirler toparlanır 4500 gibi kesiciye giren araç 5000 devirleri de görüp son hızda biraz fark ettirebilir..çok fark ettirmez son hızınızı..
sadece son hızınıza gelişinizi kolaylaştırır rahatlatır..
büyük motorlar da durum değişik tabi turbo değişimi intercooler değişimi vs gibi işlemlerle son hızınız da artar..
ancak 1.4 tdi lar 3 silindir olduğundan yapılacaklar kısıtlıdır..
buna rağmen 8 bg az bir rakam

Üyelerimiz bölümünde kısaca bahsettim kendimden arkadaşlar,zamanlada forumunuzun aktif bir kullanıcısı olurum diye düşünüyorum,tekrar hoşbulduk...

igci_01 arkadaşımın sorusuna gelince ; uygulama öncesinde turbo basıncıyla oynamadan en fazla yüzde 10 artış alınabileceğini söylemişlerdiki zaten verdikleri bilgisayar çıktılarında yazanda hemen hemen aynı çıktı.Fakat ölçüm için bildiğimiz dyno cihazı değil,aynen yazılımıda yüklemeden kullandıkları Bosch yazılımı ile çalışan bir bilgisayar kullanıyorlardı.Bu yüzden o bahsedilen +8 hp'nin sanalmı yoksa tekerleklere iletilen bir artı güç olup olmadığı konusunda tereddütlerim var,heleki sürüşte beklediğim performansı göremeyince...

Üyelerimiz bölümünde kısaca bahsettim kendimden arkadaşlar,zamanlada forumunuzun aktif bir kullanıcısı olurum diye düşünüyorum,tekrar hoşbulduk...

igci_01 arkadaşımın sorusuna gelince ; uygulama öncesinde turbo basıncıyla oynamadan en fazla yüzde 10 artış alınabileceğini söylemişlerdiki zaten verdikleri bilgisayar çıktılarında yazanda hemen hemen aynı çıktı.Fakat ölçüm için bildiğimiz dyno cihazı değil,aynen yazılımıda yüklemeden kullandıkları Bosch yazılımı ile çalışan bir bilgisayar kullanıyorlardı.Bu yüzden o bahsedilen +8 hp'nin sanalmı yoksa tekerleklere iletilen bir artı güç olup olmadığı konusunda tereddütlerim var,heleki sürüşte beklediğim performansı göremeyince...
bende çok anlamamda anlayan arkadaşlar yazacaktır illaki arabayı dyno ya çıkarmadan olduğu yerde bilgisayara bağlayarak bir yazılımla mı ölçtüler 8hp yi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt