Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ucuz Chip'in yahnisi yavan olurmuşşş...!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bencede turbo kaç binde devreye giriyor onu biliyorsanız ki biliyorsunuzdur turbo devreye girmedenki halini deneyin(1000 den 3000 e mesela gerçi çok farketmicektir ama arabanızla iç içeyseniz anlarsınız) dediğiniz gibi eskiden 2. viteste pati çekmeyip şimdi çekiyorsa turboyla oynamadan bence yeterli bi beygir artışı olmuş

turbo arabadan verim almak istiyorsan turbosunun basıncını azıcık arttıracaksın:) yoksa turboyu ellemiyecekse o zaman atmosferik arabalarla ilgilensin sadece
bencede yani orjinali bildiğim 75 hp olan dizel bir araba da turboya dokunmadan 8 hp ii bence aynı atmosferikler gibi ama gene de dyno suz sadece bilgisayarla nasıl ölçüyorlar merak ettm

Alper , arabada daha önceki durumuna kıyasla farkettiğim tek nokta şu oldu : Bizim hava üssü içerisinde hız sınırı 50 km olduğunda hep sabit bu hızda kullanıyoruz mecburen.Düne kadar 3 üncü viteste 50 ile gitmeye kalktığımda devir 2200-2300 gibi seyrederken şu anda 50 km ile sabit giderken devir 1900 civarlarında.

Mehmet , en büyük muammayı zaten tekerleğe iletilen gücü görememek yaratıyor.Yani sadece araba durduğu yerde boş viteste çalışırken ölçüm yapan bir sistem bana ikna edici gelmedi ne yalan söyleyeyim.

biraz saçmalamılar ya öyle seymi olur dyno ya cıkmadan hp ölçemek yusuf abi rıza abi yaptırdı mesajdada dile getirmişler gayet memnunlar 20 hp gibi rakamlara çıkartmışlar onlarında turbosuyla oynamadılar diye biliyorum

Alper , arabada daha önceki durumuna kıyasla farkettiğim tek nokta şu oldu : Bizim hava üssü içerisinde hız sınırı 50 km olduğunda hep sabit bu hızda kullanıyoruz mecburen.Düne kadar 3 üncü viteste 50 ile gitmeye kalktığımda devir 2200-2300 gibi seyrederken şu anda 50 km ile sabit giderken devir 1900 civarlarında.

Mehmet , en büyük muammayı zaten tekerleğe iletilen gücü görememek yaratıyor.Yani sadece araba durduğu yerde boş viteste çalışırken ölçüm yapan bir sistem bana ikna edici gelmedi ne yalan söyleyeyim.

vallahi gidişini bilmem ama dediğiniz gibiyse muazzam bir benzin tasarrufu yapacağı kesin gerçi dizel ama olsun :D bizdemi gelip yaptırsak :D

biraz saçmalamılar ya öyle seymi olur dyno ya cıkmadan hp ölçemek yusuf abi rıza abi yaptırdı mesajdada dile getirmişler gayet memnunlar 20 hp gibi rakamlara çıkartmışlar onlarında turbosuyla oynamadılar diye biliyorum

turboya ekstra basınc verilmeden 20hp alınmaz basınc artmalı...

araba boşta çalışırken nasıl gücünü ölçtüler:confused: :D

turbo ile oynamadan 20 hp almak zor yani o dediğiniz kişilerin arabaları nedir bilmiyorum ama cordoba ibiza leon olarak düşünürsek bencede olmaz

onlar neyın kafasını yasıyorlar basınc acmadan turbo arabada guc almak nasıl oluyormus ? Basınc acarsın,mazot acarsın guc alırsın bu olay boyledır.ayrıca oldugu yerde bosta araba calıstırarak olcum yapan bır cıhaz varsa butun ıstanbul bundan kullanırdı.Kusura bakmayın da cok guzel kazıklamaya calısmıslar.Bındıgınız araba ortalama 25-30bg guc alabılıyor yazılımla.Yaptıran arkadaslarda yazmıslar zaten kendı arabalarıyla ılgılı bılgılerı.

Yusuf peki bu işlem esnasında sadece yazılımmı kullanıldı,yoksa turbo basıncında da artış yaptılarmı? Birde bu işlemin maliyeti ne kadar oldu? Gerekirse istanbula gelip orada yaptırırım...

Turbonun basıncı da zaten yazılım ile ayarlanır. Eğer oynamadılar ise şu an duman atarak geziyor olmanız lazım. 250TL yazılım için komik bir para. PS'nin Ankara bayisi de var bu arada. Siz hiç uğraşmadan paranızı geri almaya bakın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt