Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Turtle Wax ClearVue-Yağmur Kaydırıcı Yorum ve videolar

imprezaWRC

Kayıtlı Üye
Ürün aşağıdaki linkteki ürün olup bilimum yapı marketlerin ve gross marketlerin (Metro) otomobil reyonlarında maksimum 10 TL'ye satılmaktadır.
Turtle Wax ClearVue Rain Repellent | Products | Auto Express

Kullanımı kolay bir ürün, ben makyaj pamuğu üzerine yeterli miktarda döküp camlara önce dikine sonrada yatay hareketler şeklinde sürdüm. Boşluk bırakmamaya özen gösterdim. Tabiki öncesinde camlarıda temizledim.
Ürünü kuruduktan sonrada camdan cila siler gibi sildim. Zor çıkan kısımlarıda mf bezi hafif ıslatıp öyle çıkarttım. Böyle yapınca uygulamaya zararı olmuyor.

Hafif çiseleyen yağmurda doğal olarak bir işe yaramıyor. Sağnak yağmurda özellikle 80km/h'dan itibaren damlalar camdan akıp gitmeye başlıyor.

Ancak, arka camda ürün pek işe yaramadığı gibi, arka cam sileceğini çalıştırmak zorunda kaldığımdan ürün dün yaptığım toplam 800km sonrasında (tüm km boyunca yağmur vardı) arka camda atomlarına ayrıldı ve resmen performansını kaybetti. Bunu nasıl mı test ettim, kolay, mola verdiğimde içi su dolu şişeyi cama döktüm ve su olduğu gibi camda kaldı. Aynı şekilde ön cama da suyu döktüm, oradan akıp gitti. Ayrıca, ön camda da silecekleri 5-6 kere çalıştırmak zorunda kaldım ve dikkatli baktığımda da sileceğin ürünü camdan çıkarmaya başladığını fark ettim. Bunu da şu şekilde anladım, camın bazı bölgelerinde yağmur tanecikleri camda tutunmaya başlamıştı. Dikkatli bakınca videoda gözüküyordur :)

Bir kaç video çektim, sizlere de ürünle ilgili fikir verir. Ben paramı bir daha boşa harcamaya niyetli değilim; yani bir daha clear vue almam. Çünkü, adam gibi temizlikte yapsanız, ürünü adam gibide uygulasanız tutunması zayıf bir ürün.

Neyse çok, konuştum(daha doğrusu yazdım), ahanda videolar;
http://www.youtube.com/watch?v=LpqIG5ZAB18
http://www.youtube.com/watch?v=HF44ZHNiQmY

ÖZellikle ön cama bu tip ürünler sürmeyin, bir zaman sonra inatçı kalıcı silecek izi başlayabilir, geceleri yol zindana döner.

Bu ürünler değilde, camda buüu yapmasın diye sürülen ürünler düzgün sürülmez ise gece güzel parlama yapıyor. Ben daha yağmur kaydırıcı ile bahsettiğiniz şekilde bir sorun yaşamadım. ( 10 yıldır'da bu tip ürünleri kullanıyorum. )

Almanyada ikamet eden arkaadslar bilir cok daha kalitelileri var onbes euro uc ila alti ay etkili

3 yili askin suredir NEAT car'dan aldigim su kaydirma losyonunu kullaniyorum; yaz-kis demeden 3-4 aylik periyotlar halinde cama uyguluyorum ve son derece memnunum..

gecen hafta ankaraya gittim; dondum ve silecege hic ihtiyacim olmadi. tavsiye ederim.

cam'a ıcerıden kullanılabılcek bugu oncelıyıcı onerebılırmısın hakan abı?

cam'a ıcerıden kullanılabılcek bugu oncelıyıcı onerebılırmısın hakan abı?
Sonax'ın buğu önleyicisi görevini güzel yapar ama kuruduktan sonra özellikle ön camı iyi silmen lazım yoksa akşam diğer araçların farları camda hafif yansımalar yapabilir.

Geri
Üst Alt