Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Turboyu Kucakladım Galiba :):):S:S

Yaa tam tarif edemiyorum sesi ama :D sanki eline birkaç sayfa kağıt alıp arasından üflüyormuşsun gibi desem :D bir düzine adam toplanmış kağıt kırıştırıyor mu desem puhaha ama alt devirlerde cansızlık var, 3000 i geçince rahatlıyor sanki, ve sesde cansız kısımda geliyor zaten...

valla moralinizi bozmak gibi olmasın ama trubin ömrunu tamamlamış gibi ancak uzman turbo bu işin ehlidir. hallederler . biz daf tırların turbolarını onlara yaptırıyorduk ve tırsan daf serviside onlarla çalışıyor. uzman makina yada şahin rektefiye bu işte ehlilerdir. bi bakın derim. ikisininde yeri pendik sanayiide.

kardesim naptın bu işi 68binde bi araçtan böyle bi sorun cıkmasıda garip geldi :(

kardesim naptın bu işi 68binde bi araçtan böyle bi sorun cıkmasıda garip geldi :(

ben ikinci el aldım, araçta bu problem vardı sanırım... yapıcak birşey yok, ben arızalı alıp toplamayı seviyorum ama çok da tuzlu olmasın :)

Bu arada, işin ehli arkadaşlarım, turbo hortumları bu hafta sonu kontrol edildi, bir sorun yok... problem turbonun kendisinde diyor usta... kanatlar vs olabilirmiş, onarılır diyorlar.. şimdi bu durumda ben zaten masrafa gireceğim, bu turbonun bir büyük olanını alsam nasıl olur, ne kadar masraf etmem gerekir? yazılım ister mi? Turbodan başka değişmesi gereken parça var mıdır? Kayde derğer performans farkı olur mu? biraz çok oldu sorular.. kusura bakmayın gari :hosgeldin:

Buyuk turbo alırsın almasına ama sonrasında dogal olarak yazılım da yaptırman gereklı bu turboya uygun ayrıca ıntercooler da degısmen gerekıcek cunku buyuk turbona aynı boyutta kalan coolerın kucuk gelıcek en nıhayetınde.Turbocunun eger oyle b maharetı varsa pallerıyleoynar braz ve egsoz tarafını aynı bırakıp kompressor tarafını buyutebılır hybrıd b turbon olmus olur buna da yazılım sart en nıhayetınde

Buyuk turbo alırsın almasına ama sonrasında dogal olarak yazılım da yaptırman gereklı bu turboya uygun ayrıca ıntercooler da degısmen gerekıcek cunku buyuk turbona aynı boyutta kalan coolerın kucuk gelıcek en nıhayetınde.Turbocunun eger oyle b maharetı varsa pallerıyleoynar braz ve egsoz tarafını aynı bırakıp kompressor tarafını buyutebılır hybrıd b turbon olmus olur buna da yazılım sart en nıhayetınde

hımmm :) çok saol can, peki tahmini maliyetim ne olur.. var mı bir fikrin? birde ben araçtan duman atma olmasın diye yazılıma girişmiyorum, bu yazılımla duman da birlikte gelmesin :confused:

yani hem performans hemde orjinallik beraber olsun istiyorum..

he yazılım duman attırmaz zaten duman attırması demek yakamadıgı mazot demektır ve ıyı b yazılım zaten mazotu en ıyı sekılde yakan yazılımdır mantıken arabada cok buyuk turbo olmadıgı surece.turbonun malıyetıne tam olarak bsy dyemem ama zaten tamır kıtı ıle yaptıgına ek olarak kompressor tarafını degıscek turbonun,olsun olsun 600-800 lıra arası b masrafı olur,buna ek olarak custom b yazılım yaparsın o da 600-700 lıra aralıgında olur.turbo abartılmadıgı surece daha zeklı hale gelır araba

he yazılım duman attırmaz zaten duman attırması demek yakamadıgı mazot demektır ve ıyı b yazılım zaten mazotu en ıyı sekılde yakan yazılımdır mantıken arabada cok buyuk turbo olmadıgı surece.turbonun malıyetıne tam olarak bsy dyemem ama zaten tamır kıtı ıle yaptıgına ek olarak kompressor tarafını degıscek turbonun,olsun olsun 600-800 lıra arası b masrafı olur,buna ek olarak custom b yazılım yaparsın o da 600-700 lıra aralıgında olur.turbo abartılmadıgı surece daha zeklı hale gelır araba

işte o zaman bu dediklerini yapmak için işin ehli bir tubocu lazım bana.. bir araştırmak gerek, :eek:key: bilgiler için çok teşekkürler...

evet arkadaşlar, konu hakkında bir gelişme oldu dolayısı ile hortlatıp bilgi vereyim... bu problemi 4. ibizamda yaşamıştım, ve alacak kişiye bilgi vererek sattım. Şimdi 6. ibizamı aldım, herhangi bir ses yoktu...

Bu problemi yaşadığım aracımda baskı balata değişmiştim, sanırım akabinde ses gelmeye başlamıştı.. ama aklıma gelmemişti baskı balatadan gelebileceği...

Şimdi yeni aldığım araçta baskı balata değişeyim dedim, arabayı servisten bir aldım aynı ses geliyor :rolleyes: sachs marka orjinal parça takıldı ama araç tam kavrayıp yüke binerken bu garip zırıltı sesini çıkarıyor.. turbo sanıyordum ama galiba baskı balata setindenmiş:confused: servisle görüştük, luk marka set ile değiştirelim dediler, yarın değişeceğiz... neticelerini paylaşırım...

evet arkadaşlar, konu hakkında bir gelişme oldu dolayısı ile hortlatıp bilgi vereyim... bu problemi 4. ibizamda yaşamıştım, ve alacak kişiye bilgi vererek sattım. Şimdi 6. ibizamı aldım, herhangi bir ses yoktu...

Bu problemi yaşadığım aracımda baskı balata değişmiştim, sanırım akabinde ses gelmeye başlamıştı.. ama aklıma gelmemişti baskı balatadan gelebileceği...

Şimdi yeni aldığım araçta baskı balata değişeyim dedim, arabayı servisten bir aldım aynı ses geliyor :rolleyes: sachs marka orjinal parça takıldı ama araç tam kavrayıp yüke binerken bu garip zırıltı sesini çıkarıyor.. turbo sanıyordum ama galiba baskı balata setindenmiş:confused: servisle görüştük, luk marka set ile değiştirelim dediler, yarın değişeceğiz... neticelerini paylaşırım...

Otoparktaki mavi ıbıza senin miydi?

Geri
Üst Alt