Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Turboyu Kucakladım Galiba :):):S:S

eengineer

Kayıtlı Üye
Devir 2500'deb 3000'e geçerken motordan bir hışırtı gelip 3000'i geçince kesiliyor... ses turbodan geliyorsa sanırım kucakladık doğrumudur? Eğer öyle ise ibiza turbosu kaça patlar be yaa :confused:

eger durumu cok kotu degılse revıze edılebılır tamır takımı ıle zaten,ayrıca servısten alcak olursan cok pahalıya gelır aynı turbonun ıyı b cıkmasını oto2000 den alabılırsın mutlaka,turbodan geldıgıne emınmısın oncelıkle onu bılmek lazım,hısırtı dıye bahsettıgın olay cok yuksek seste b ufleme sesı mı yoksa

eger durumu cok kotu degılse revıze edılebılır tamır takımı ıle zaten,ayrıca servısten alcak olursan cok pahalıya gelır aynı turbonun ıyı b cıkmasını oto2000 den alabılırsın mutlaka,turbodan geldıgıne emınmısın oncelıkle onu bılmek lazım,hısırtı dıye bahsettıgın olay cok yuksek seste b ufleme sesı mı yoksa

Evet, sanki turbo havayı dışarı üflüyor gibi bir hışırtı sesi ve 3000i geçip araba hızını alınca kesiliyor... servis dediğim özel servise bıraktım bugün bir baksınlar diye.. eğer turbo derlerse direk size danışmayı planlıyorum zaten..

yanlız bak unuttuğun bir nokta var. turbonun hortumu patlaksada aynı sesi yapıyor. benim 1.9 tdı leonunda turbo hortmunu yırtmış o da aynı ıslık sesi çıkartıyordu arkadan simsiyah kolum kadar duman atıyordu. hortumu değiştik duzeldi. hortumda olabilir. kurtköye yakınmısın getir bi bakalım arabaya

Ben hortumda olabilir diyorum aynen... sıcaktan parçalanabiliyor bazen...

yanlız bak unuttuğun bir nokta var. turbonun hortumu patlaksada aynı sesi yapıyor. benim 1.9 tdı leonunda turbo hortmunu yırtmış o da aynı ıslık sesi çıkartıyordu arkadan simsiyah kolum kadar duman atıyordu. hortumu değiştik duzeldi. hortumda olabilir. kurtköye yakınmısın getir bi bakalım arabaya

y.bosna tarafında oturuyorum , hortumda olabilir tabi bosch serviste hortuma bakmamız lazım dediler, hafta sonu bir sanayi ziyareti yapmayı planlıyorum... bugün birözel servise bırakmıştım mekanik ustası bu normal diyor :rolleyes: 4. ibiza var bende civata gevşese sesi kulağıma geliyor ama ikna edemedik :hosgeldin: bana ilginç gelen alt devirlerde cansızlık dışında belirgin bir performans kaybı yok :confused:

hortum patladıgında performansı dırek gıdıyor zaten araba yıgılıp kalıyor ama umarım hortumdandır,2500den snra arabanın b geldıgını yazmıs onun uzerıne bende turbo dedım

Arabanın km si ne? Birde 1.4 TDI da VNT mi yoksa VGT turbo mu vardı?

ya anlamadım ben .

aabadan ıslık sesimi çıkıyor

yoksa turbo şiştiğinde fısssss die kaçırıyormu artık böle tabbir ediyim:D

artı hortumda açılma yaptığında arabanın turbosu tamamen devreden çıkmıyor tecrube ile sabit sadece motor kendini korumaya alıyor. turbo çalışmaya başladığında servisin deyimi ile o yırtık yerden ters hava giderse yada basınç duşuk giderse turbonun barını azaltıyor. çook bariz performansı duşmuyor arabanın

Geri
Üst Alt