Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Turboyu Kucakladım Galiba :):):S:S

sachs la luk un arasında pek fark yok ama belki uyumluluğu iyi sağlıyamamışdır araba ona bi şey demem ama bende seat toledo vardı sachs taktım 2,000 model di çok da memnundum ikiside orjinal alman dır ama bide bunların çakma çinleri var sahtesi diyim sana benim düşüncem olay servisden kaynaklanıyor senin yerinde olsam farklı bir sanayi ustasına geitirir derdimi anlatır öyle işlem yaptırırdım çünkü muhtemelen işçilik hatası var ama parçada olabilir ne diyim sachs bmw luk da mercedes gibi düşün pek farkları yok kalitede yada audi de !! ayrıca şunu hiçbir zaman unutmayın yetkili servislerdeki ustaların çoğu çekirdekten yetişme değildir çok az vardır çekirdekten yetişme geneli 20 sinden sonra okuduğu okul sayesinde distiribitörün verdiği eğitimle çekirdekten yetişen bir çırak kadar anca bilgi sahibidirler!! 2011 model aracıma seat aygüvde ses geliyo diye sibop ayarı yapılması gerekiyo diyen usta biliyorum yeni nesil motorlarda sibop ayarı olmuyacağını bile bilmiyor zavalı!!

Evet arkadaşlar biraz geç oldu ama mevzu çözüldü neticeyi bildireyim. Benim turbodan geliyor zannettiğim ses yani 2500-3000 rpm arasında gelen basınçlı hava kaçıyor gibi zırıltı sesi meğer baskı balata 'dan geliyormuş. Baskı balatayı değiştirmem akabinde başlamıştı, özel servis tekrar söküp bu sefer sachs yerine luk taktı ve tık ses geçti :eek:key: eğer baskı balata değişimi sonrası benzer ses duyarsanız aklınızda bulunsun, söylenene göre araç yüke binerken baskının yayları zırıltı yapıyormuş..

Geri
Üst Alt