turboo | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

turboo

gl5010

Kayıtlı Üye
arkadaşlar bende 1,6 leon var 2009 ben buna turbo yapmak istiyorum ne diyorsunuz randımanlı olurmu nerden tegmın edebılırz bılgısı olan varmı acabaa

kurtbil

Kayıtlı Üye
Harcaman dogrultusunda ıstedıgın randımanı alamıcaksın aynı zamanda motorunun turboya ıcın gereklı olan saglamlıga sahıp mı o da bılınmıyor,oyle orda burda gordugumuz orneklerı yok bahsettıgın uygulamanın.Ona yapcagın harcamayı tsı almak ıcın fark olarak kendı arabanın ustune koyman daha mantıklı olur

PATRON

Administrator
o harcayacağın paraya 1.6 leonunu satıp 1.4 TSI alabilirsin

leon sport

Kayıtlı Üye
bu sitede kimsenin girmediği bi fanteziyi gerçekleştirmiş olursun..

GRKMSRGL

Kayıtlı Üye
aynen 1.6 8v bir leona turbo fantezisini ilk kez duyuyorum bence çok ama çok gereksiz bir harcama olur ikinci el TSI a yönelip chip yaptırmaya falan baksanız daha güzel bir seçim olur...

cemal arslan

Kayıtlı Üye
en az 5 bin lira harcamak lazım

bence aracını sat harcayan parayı üzerine koy ve turbolu araç al

kurtbil

Kayıtlı Üye
cok essız b arabaya bınıyo olsaydın yap derdım en azından degerdı yaptıgına ama bu arabanın turbolu modellerı mecvutken sadece TR de 1.6 turbo leona bınmıs olursun sonrasında araban orasından burasından fıre vermeye basladıkca sanayıden cıkamaz olursun en sonundada lanet okur satarsın.Bu arada yapılmaz dıye bsey yok,avrupada 1.4 ıbızalarada turbo takan ınsanlar var ama ımkanlar daha makul buraya gore bu ısı yapanların cogu da bunu kendı garajında kendı emegı ıle yapıyor ne ıscılık sorunu oluyor bu durumda ne maddıyat

CUPRA

Forumdan Uzaklaştırıldı
O aracı 130hp civarına taşıyacak bi Turbo, 1000TL'yi geçmez fiyat olarak. Tabi çıkma parça kovalayıp ucuzunu bulmanız lazım.
Performans istiyosanız 1.4 TSI almayın. 2.0 TFSI 185hp'lik versiyonu alın. Motor Cupra ile aynı. Turbo değişimi ile 400hp'ye yaklaşır.

YCO

Kayıtlı Üye
imkansız diye bişi yok tabii ama kafadan 8V direkt enjeksiyon değil bildiğim kadarıyla bu bakımdan turboyla performansı ne ölçüde artar tahmin etmek zor..

O aracı 130hp civarına taşıyacak bi Turbo, 1000TL'yi geçmez fiyat olarak. Tabi çıkma parça kovalayıp ucuzunu bulmanız lazım.
Performans istiyosanız 1.4 TSI almayın. 2.0 TFSI 185hp'lik versiyonu alın. Motor Cupra ile aynı. Turbo değişimi ile 400hp'ye yaklaşır.
aynı hacimde olunca motor aynı anlamına gelmez FR ve Cupra'nın motorlarının onlarca parçası farklı..