Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

turbolu aracında lpg kullananlar içeri lütfen..

erderd

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar turbolu araçlarda lpg gerçekten çok konuşulan bir konu gerek ayarları olsun gerek lpg dönüşüm kitlerinin farkılılığı olsun çalışması olsun. Bende 1.4 qv mitoma lpg düşünüyorum biyandanda düşünmiyorum :) Eğer turbolu aracında lpg kullanan varsa taktıktan sonra lpg yi fark ne oldu güç kaybı olsun performansı olsun çalışması gidişi yakıt verileri nekadar yakıyordu lpg den sonra ne yakıyor sorunlar varmıdır varsa nelerdir paylaşırsa hem benim için hemde düşünen arkadaşlar için faydalı olucağı kanaatindeyim..

Turbo lpg ler değerli yorumlarınız bi zahmet :)

bir de senin araba 2000 km değilmiydi..lpg garantiyi bozar haberin olsun..

turbolu araçlara lpg takılıyor evet biliyorum takıldığını fakat bilmekten ziyade kullanan arkadaşların yorumları nelerdir var ise eğer. Eğerki araçata sorun yaşatmıyorsa neden daha az yakmayalım aylık 2000 km civarında yol yapıyorum sorun yoksa eğer düşünebilirim.

Aracınızın markasını tam anlayamadım.

Turbolu araçlara en az 1500mbar basıç veren lpg regülatörü takılmalıdır. Tanktan gelen boru kalınlıgı 8mm olmalıdır. Turbo basınç sensörü olmalıdır. Ani yüklenmelerde aracı besleyebilmesi ve gas basıncını dengeleyebilmesi için. Diğer kitlerle arasındaki fark bunlardır. Birde malzeme kalite si işçilik ve servis agı olarak bu 3 başlığa dikkat ederseniz sorun yaşamadan lpgli olarak aracınızı kullanabilirsiniz.

alfa romeo mito quadrifoglio verde aracımın modeli. Evet bunları okudum baya farklı normal lpg den daha komplike bakalım kullanan arkadaşlar varmıdır varsa ne dicekler

Alfa romeo mito oldugunu görmedim, imzanıza dikkat etmedim. Ama yukarda bahsettiğim şekilde diğer kitler arsındaki farkı. Değişen birşey yok yani.

bende açıklıyıcı yazmamışım zaten :) bakalım damdan düşenin halini damdan bilir misali kullananların yorumları nedir. Yakıt farklı ne oldu performansları ne durumda sorunlar yaşadılarmı felan vs vs

Daha büyük enjektörlerle desteklenmiş bir kitin subaru forester da lpgli ve benzinli dyno ölçümlerinde eğrilerde bozulma ve güçte 5-6bg arası düşün olğunu gösteren bir bilgi paylaşmıştım forumda.Dyno çıktıları da mevcuttu hatta.Çok iyi bir kit ve ayarla performans düşüşü en aza indirgenebilir.Yalnız lpg nin benzine göre eksikliği benzin gibi soğutma etkisi yoktur.Lpg arabaların subabları benzinliye göre daha fazla zarar görür.Lpg takılacaksa performans konusunda takıntı yapmayıp düşüş de olsa kullanmak lazım.Amaç zaten ekonomi yapmak.Herkesin ağzında lpg nin oktanı yüksek benzinden daha iyi performans bile alınır geyiği vardır.Bu bahsi geçen yüksek oktanlı yakıtı limitlerinde kullanmak için plug n play lpg beynine çok iyi ayar yapacak,wideband bağlayıp AF okuyacak ustanın olduğunu hiç sanmıyorum

Daha büyük enjektörlerle desteklenmiş bir kitin subaru forester da lpgli ve benzinli dyno ölçümlerinde eğrilerde bozulma ve güçte 5-6bg arası düşün olğunu gösteren bir bilgi paylaşmıştım forumda.Dyno çıktıları da mevcuttu hatta.Çok iyi bir kit ve ayarla performans düşüşü en aza indirgenebilir.Yalnız lpg nin benzine göre eksikliği benzin gibi soğutma etkisi yoktur.Lpg arabaların subabları benzinliye göre daha fazla zarar görür.Lpg takılacaksa performans konusunda takıntı yapmayıp düşüş de olsa kullanmak lazım.Amaç zaten ekonomi yapmak.Herkesin ağzında lpg nin oktanı yüksek benzinden daha iyi performans bile alınır geyiği vardır.Bu bahsi geçen yüksek oktanlı yakıtı limitlerinde kullanmak için plug n play lpg beynine çok iyi ayar yapacak,wideband bağlayıp AF okuyacak ustanın olduğunu hiç sanmıyorum

Sanırım paylaştığın şeye bakmıştım diye hatırlıyorum 5-6 beygir gibi düşüş olduğunu iyi ayarlanmış bir lpg nin. Benzin kadar soğutmuyo olması subaplara zarar verir bu zarar ne kadarda gerçekleşir acaba atıyorum 10.000km demi 100000km demi. evet lpg li araçta verileri görmek çok önemli olduğunu widebandın özellikle çok çok gerekli olduğunu duymuştum.

bi formda lpg de wideband daki değerin az birşey daha yukarıda olucağıda yazıyordu.

Geri
Üst Alt