Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Turbodan Gelen Garip Ses

gu622

Kayıtlı Üye
Hayırlı akşamlar
2015 Seat ibiza 1.2 tsi sahibiyim.Hareket halinde hızlandıkça 2500-3000 devirde kesik kesik uğultu gibi,birşey sürtüyor gibi böyle garip bir ses geliyor park halinde rölantide 2500-3000 devire getirdiğimde o ses yok normal 2000 devirde sürersem yine hiç ses yok genelde de 3.vitese geçtiğimde bu ses ortaya çıkıyor bugüne kadar farketmedim belki aldığımdan beri vardı bilemiyorum çünkü gelen sesi motor sesinde ayırmak için iyi kulak dikmek gerekiyor.Bu garip ses turbodan mı motordan mı geliyor ?normal midir? Yoksa turboda mı bir sıkıntı var?Aracın çekişinde gaz yemesinde hiçbir sıkıntı yok

ses 2500 den sonra başlıyorsa ıslık sesi gibiyse turbodur ama 2015 arabanında turbo yemesi garip olur

Yok ıslık sesi değil böyle motor sesinden hariç tarifde edemiyorum "gır gır "diye çok ince bir ses hani lastiğe bişey yapışırda hızlandıkça ses gelir öyle bir ses kesik kesik hızlandıkça kademeli artıyor

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracımı geçen hafta servise götürdüm iki gün serviste kaldı sorun klimadan olduğunu klimanın gazının bittiğini söylediler ve bugün aynı ses yeniden gelmeye başladı bu hafta yeniden aracı servise götüreceğim bakalım ne diyecekler anladım gitti!!

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt