Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

turbo

emre_stylance

Kayıtlı Üye
arkadaşlar merhaba ,

bende cordoba 2008 model 1.4 tdi stylance var dün gece aracın turbosu aniden bloke oldu... gaz pedalına yüklendikçe araç bayıldı... bu konuda bilgisi olan arkadaşlar.. yardımcı olabilir misiniz...? saygılarımla yunus emre

turbo olduğuna nasıl emin oldunuz, belkide kötü yakıt sebebi ile enjektörleri tıkadınız ?

turbo bloke oldu derken arıza ışığımı yandı??

turbo olduğuna eminim gaz pedalına basınca nnormalde bu aracın fırlaması lazım 2000 devirde ama gaza yüklendikçe devri düşüyordu turbo devreden çıkmıştı kara düzen oldu yani :) arıza ışığı da yanmadı biraz öyle gittikten sonra korktum turbo dağıttı zannettim yarım saat 40 dk ya yakın mola verdikten sonra otobana çıkıp denedim sıkıntı kalmamış.. ama daha önce hiç böyle olmamıştı... korktum yani

turbo olduğuna eminim gaz pedalına basınca nnormalde bu aracın fırlaması lazım 2000 devirde ama gaza yüklendikçe devri düşüyordu turbo devreden çıkmıştı kara düzen oldu yani :) arıza ışığı da yanmadı biraz öyle gittikten sonra korktum turbo dağıttı zannettim yarım saat 40 dk ya yakın mola verdikten sonra otobana çıkıp denedim sıkıntı kalmamış.. ama daha önce hiç böyle olmamıştı... korktum yani

pek turbo gibi durmuyor, kirli yakıtta da benzer tepkiyi alabilirsiniz ve akabinde geçer... ne ise geçmiş olsun...

teşekkür ederim yakıtı sürekli aynı yerden alırım değiştirmem hiç ama dediğiniz olabilir..

muhtemelen de yakıtla alakalı bi durum çünkü turbo arızasında devir yada gaz kesmez olmaz bildiğim kadarıyla...geçmiş olsun...

Tesekkürler saolun.. Hiç turbosuz dizel bir araca bindiniz mi bilmiyorum ama turbo devreden cikti yani... Burada bir turbocu bana dedi biraz önce ona da sordum cok sikiştirdiysan uzun süre mola vermeden bindiysen ondan da yapabileceğini söyledi... Biraz mantikli buldum açikcasi... O gün biraz sikiştirdim birde uzun süre bindim ... En son böyle oldu.. Daha sonra mola verince eski canavar haline geri döndüü :)) saygilarimla :))

Araba kendini limp mod a almış. Ve geçici arıza atadığı zaman kontağı kapatıp yeniden açtığında bu arızayı devre dışı bırakır beyin ve yeniden eskisi gibi çalışmaya başlar. Limp mode a neden olan durumlar; yakıt kirliliği ve buna bağlı enjektör tıkanması, wg de ayarsızlık, eğer benzinliyse ateşlemede sorun gibi nedenler olabiliyor. Turboyu çok kullandın ve devreden çıktı gibi bir yaklaşım söz konusu değil. En fazla intercooler ın ısındığı için araba güçten düşer sıcak hava üflemeye başladığı için. Pancar motordan bahsetmiyoruz sonuç olarak :) Geçici arıza atamıştır beyin işin özünde. Diagnostik ya da vag.com a bağlamayıp bakmakta fayda var

Geri
Üst Alt