Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Turbo vs. Atmosferik Motorlar..

Turbo mu atmosferik mi sorusuna nasıl direk atmosferik ya da turbo denilebiliyo anlamıyorum açıkçası. Bu cevabı kolayca verebilenlerin 2 motorun da verdiği keyif hakkında bir fikir edindiklerini zannetmiyorum. Turbo motordan kastım, 1.4 TSI değil, atmosferik motordan kastım 1.6 8V değil.
Atmosferiğin keyfi nedir? Atmosferiğin keyfini almak için öncelikle düzgün bi atmosferik araba sürmek lazım. VTEC ya da BMW M serisi tarzı araçlar. Ya da bi V8 amerikan. Devir çevirdikçe artan gücün keyfi bambaşka. Özellikle 10 bin devir çeviren bi makinanın içinde, filtre sesinin hazzını almak bambaşka.
Turbo'nun keyfi nedir? Bana göre gayet basit: Çatara patara ve Turbo lag :D. Yok efendim 1500 devirde basınca arabam yaslıyo yok efendim 6. viteste gidiyorum her yere falanda filanda. Kimse kusura bakmasın benim Turbo anlayışım bu değil. Hele hele 1500 - 5000 devir arası giden, dizelsi turbolar hiç keyifli değil bana göre. Gidip bi Turbo dizele binmek onların yanında çok daha keyifli.
Ben hangisini seçerdim? Hmm. Karar vermesi gerçekten zor. Atmosferiğin hangi atmosferik, Turbo'nun hangi Turbo olduğuna bağlı. Pancar atmosferikler ya da fındık 1.4'ler seçeneklerim arasında değil zaten..

Genel konuşma bence. Cahil değiliz. Herkes kendi seçimini söylüyo

Genel konuşma bence. Cahil değiliz. Herkes kendi seçimini söylüyo

Ben kimseye cahil demedim zaten. Bu öyle zart diye cevap verilebilecek bi soru değil bana göre.
Mesela, 5.7 V8 motorun yanında kim 1.4 Turbo arabayı seçer ya da 3.5 Twinturbo motorun yanında da kim 2.0 atmosferiği seçer?

Ben kimseye cahil demedim zaten. Bu öyle zart diye cevap verilebilecek bi soru değil bana göre.
Mesela, 5.7 V8 motorun yanında kim 1.4 Turbo arabayı seçer ya da 3.5 Twinturbo motorun yanında da kim 2.0 atmosferiği seçer?

kesinlikle katılıyorum

Bak kendinde diyosun , sana göre zart diye cevap verilebilecek bi soru değil,başkası istediği yorumu yapar. Bu senin şu yorumu yapmanı gerektirmez : " Turbo mu atmosferik mi sorusuna nasıl direk atmosferik ya da turbo denilebiliyo anlamıyorum açıkçası. Bu cevabı kolayca verebilenlerin 2 motorun da verdiği keyif hakkında bir fikir edindiklerini zannetmiyorum. "

:eek:key:

Bak kendinde diyosun , sana göre zart diye cevap verilebilecek bi soru değil,başkası istediği yorumu yapar. Bu senin şu yorumu yapmanı gerektirmez : " Turbo mu atmosferik mi sorusuna nasıl direk atmosferik ya da turbo denilebiliyo anlamıyorum açıkçası. Bu cevabı kolayca verebilenlerin 2 motorun da verdiği keyif hakkında bir fikir edindiklerini zannetmiyorum. "

:eek:key:
Başkası istediği yorumu yapar ben kimseyi engellemiyorum zaten. Bende istediğim yorumu yaptım. Bana göre bu soruya zart diye cevap verebilen bi kişi iki motorun verdiği haz konusunda fikir sahibi değil.

Bana görede sen herşeyin en iyisini kendin bildiğini sanıyosun :eek:key:

Geri
Üst Alt