Turbo vs. Atmosferik Motorlar.. | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

Turbo vs. Atmosferik Motorlar..

Konu, 'Karşılaştırmalar' kısmında YCO tarafından paylaşıldı.

1. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    kavganın değil tartışmanın ve bilginin döndüğü Alman vs. Japon Otomobiller konusundan farklı olur umarım diyerek turbo çağı 70'lerden sonra tekrar pistlere de dönücek yakında..nerdeyse her markanın motor seçeneklerinde turbo var artık..SCW'nin tercihi ne olurdu..aynı güçte farklı hacimlerde vs..enine boyuna..

turbo vs. atmosferik..

2. Jackie

Jackie FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

527
    0
    0
    Bir tek dileğim var Turbo ol yeter.. İ.Tatlıses :eek:

3. taykac

taykac SCW Üyesi

855
    44
    28
    Aklın yolu bir 2.0 motorun gücünü 1.6 dan hatta 1.4 den alabiliyorsan tartışmaya bile gerek yok.:)Elbette turbo.

4. eneserol

eneserol SCW Üyesi

2.980
    287
    83
    forewer turbo :)

5. 007

007 SCW Üyesi

2.619
    85
    48
    Hatta mumkunse twin turbo.ikizleri hep sevmisimdir..

6. Mert G

Mert G SCW Üyesi

413
    3
    18
    atmosferik turbonun geliştiği hızla gelişemedi yıllardır.. 13k devir çevirebilen atmosferik arabalar olsa hiç düşünmezdim ama eğer aynı güçteki araçları karşılaştırıyorsak mutlaka turbonun torku daha fazla olacaktır o yüzden direk turbo..

7. kamikaze

kamikaze SCW Üyesi

1.910
    251
    83
    Zamane turbo ları şanslı, artık 1200barlarda püsküren benzin enjektörleri var. 750 kg toplam ağırlığa 1.0 lt. kompresörlü benzinli isterdim.

8. Cihan

Cihan SCW Üyesi

1.415
    1
    38
    En önemlisi turboyu aracımın yardımcısı olarak görüyorum ben, yormuyor yükünü alıyor. faydası çok, tabiki turbo..

9. AHMET1907

AHMET1907 SCW Üyesi

815
    14
    18
    911 turbo S PDK yolun sonu gerisi yalan

10. yavuzongul

yavuzongul SCW Üyesi

373
    4
    18
    :eek::eek::eek: