Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Turbo lag bu mu oluyor acaba yardım eder misiniz?

debriyajın kavrama noktası konusu psiklolojik olmasın vw grubu modeller genelde çok yukarda kavrarlar

debriyajın kavrama noktası konusu psiklolojik olmasın vw grubu modeller genelde çok yukarda kavrarlar

doğrudur belki birşey diyemem psikolojik de olabilir ama sanki ilk zamanlar daha dipde kavrıyordu :confused: neyse şu pazar günkü organizasyona bi gidelim de neyin ne olduğu ortaya çıksın :s

Aracınızın turbosu max torku 1500-4000 rpm de veriyor zaten..dediğiniz devirlerde ivmelenmenin azalması normal bence..debriyajin daha oncelerine göre yukarda kavrıyor olması balatada bir sorun olabilme ihtimalini akla getiriyor.küçük motorlu turbo araçlarda debriyaj setinin 70-80K kmden fazla gidebileceğini zannetmiyorum..

bana araci alirken demislerdi, bu araclarin yukarda kavriyo debriyaj, alisamiyo insanlar 10bin km olmadan teknik sorunlar yasiyolar diye .. alali yukarda bende.. bende yeri gelmisken sunu sorayim 1.viteste yavasca giderken arac birden firliyor, ilerleme olarak degil, sarsiyor icerdekileri bazen o nedendir :)

bana araci alirken demislerdi, bu araclarin yukarda kavriyo debriyaj, alisamiyo insanlar 10bin km olmadan teknik sorunlar yasiyolar diye .. alali yukarda bende.. bende yeri gelmisken sunu sorayim 1.viteste yavasca giderken arac birden firliyor, ilerleme olarak degil, sarsiyor icerdekileri bazen o nedendir :)

İlk zamanlar bende de birkaç defa oldu böyle firlamalar:)gazı ve debriyaji iyi ayarlamak gerekiyor,artık yok bende..bazen arkadasım kullanıyor yanımda o firlatiyor ne oluyor ya diyor:DZannedersem tam turbonun açtığa devire denk geliyor..

İlk zamanlar bende de birkaç defa oldu böyle firlamalar:)gazı ve debriyaji iyi ayarlamak gerekiyor,artık yok bende..bazen arkadasım kullanıyor yanımda o firlatiyor ne oluyor ya diyor:DZannedersem tam turbonun açtığa devire denk geliyor..

:) valla dedigin gibi gaz debriyaj dengesiyle alakali, turbodandir diye dusunuyorum bende... ama nadirende olsa nasil beceriyosam yapiyorum ben hopluyor icerdekiler :D kendilerine geliyolar :D

Eskiden özellikle enjeksiyonlu Tofaş kuş serisinde bunu ayarlamazsan saftin mafsalları vururdu lak luk diye.. Bu duruma getirmemek için kullanımda araca özel maharet gerekirdi.motoru devirli olduğu için debriyaji ayarliyamazsan yükü birden saft vasıtasıyla defransiyele bindirdigin için bu sesi yapardı.
Bizim arabalardada bu özellik şahsına munhasir herhal...:D

5K rpm'e doğru stock TSI'In basıncı çok düşer zaten oralarda yazılımsız basınç ve hissiyat beklemeyin..
lag': örnek olarak 6.vites 2K rpm'de 20-30sn. gidin ardından tam gaz verin gaz verip de arabanın gerçek anlamda ivmelenmeye başladı noktaya kadar geçen süre lag bi nevi spool süresi, çok doğru bi tabir olmasa da çok kullanılan turbonun dolma süresi, gaza basılıp turbonun basması gereken basıncı basana kadar ki pallerin hızlanması spool'dur, paller hızlanır bu süre zarfında..turbonun o anki devrinin giderek hızlanmasıdır yani..

aynen ender abi bu bende de oluyor özellikle 1. viteste rölantide giderken gaza biraz dokunsam araba birden ileri atıyor kendini sonra normal hızına dönüyor aynı dediğin gibi bi sarsıyor yapıştırıp bırakıyor koltuğa servise sordum normal dedi her zamanki bilindik cevabıyla 1. vites sadece kalkış içinmiş bunula hızlanmaya çalışmayacaksın direk 2. vitese atacaksın diyor bu sefer de araba titremeye başlıyor

Geri
Üst Alt