Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

turbo basınç göstergesi hakkında...

Baya düşük o zaman. Ancak arabanın performansında bir farklılık yoksa arabadan kuşkulanma saatten kuşkulan..

Ya orasi tabi oyle konu basinda okuduysan eger ilk taktik tam yerine oturmamisti motorun sesinden anladim o halde 1.1 gosteriyordu max yerine tam oturtduk 0.4 :)

taha benim aracim ibiza 1.4 tdi.

yazilimsizken 1.3 peak gosterip 1 bar ile yuruyordu arac. yazilimdan sonra 1.6 peak vurup 1.3 ile yuruyor arac.
senin 1.6 tdi' da yazilimsizken en asagi 0,8 bar vurur diye dusunuyorum..

ben intercooler'dan gelen boruyu deldirip basinc almistim.

sunu da ekliyim; araca bilgisayar baglayip degerleri inceledigimiz zaman da saat ile bilgisayarin birebir ayni degerleri gosterdigini tespit ettik.

Peki nasi bi yol izlemem lazim 2. Sayfada montaj yaptigim resimler var

taha benim aracim ibiza 1.4 tdi.

yazilimsizken 1.3 peak gosterip 1 bar ile yuruyordu arac. yazilimdan sonra 1.6 peak vurup 1.3 ile yuruyor arac.
senin 1.6 tdi' da yazilimsizken en asagi 0,8 bar vurur diye dusunuyorum..

ben intercooler'dan gelen boruyu deldirip basinc almistim.

sunu da ekliyim; araca bilgisayar baglayip degerleri inceledigimiz zaman da saat ile bilgisayarin birebir ayni degerleri gosterdigini tespit ettik.

Rıza senin basınç değerlerin benimkinden yüksek :D:D

Rıza senin basınç değerlerin benimkinden yüksek :D:D

Dızelde basınclar daha fazla alp,yazılımlı c4 hdi lar 2 bar basıyolar :D

Taha senın konuya helınce yarın b ıyıce kontrol yapın saate gıden hortumu taktıgınız yerı ıyıce kolacan edın eger sorun degısmıyorsa emmeye gıden yada oncesınde coolerdan gelen b boru uzerınden alcaksınız basıncı.Kacak varken 1.1 basması normal cunku hava kacak olan bolgeye yonelıyor dısarı cıkmak ıcın o yuzden de saate basınc gelıyor.Anlasılan emme uzerınde taktınız yer pek uygun gelmedı saate gıtmesı gereken basınc ıcın.Zaten onemlı olan borudan gelen basıncı olcmen manıfold ıcındekını degıl

ayipsin alp; dedim en yuksegi hangisiyse ondan verin :)

:D:D Benim 1.45 peak 1.2 con.:D

Dızelde basınclar daha fazla alp,yazılımlı c4 hdi lar 2 bar basıyolar :D

Taha senın konuya helınce yarın b ıyıce kontrol yapın saate gıden hortumu taktıgınız yerı ıyıce kolacan edın eger sorun degısmıyorsa emmeye gıden yada oncesınde coolerdan gelen b boru uzerınden alcaksınız basıncı.Kacak varken 1.1 basması normal cunku hava kacak olan bolgeye yonelıyor dısarı cıkmak ıcın o yuzden de saate basınc gelıyor.Anlasılan emme uzerınde taktınız yer pek uygun gelmedı saate gıtmesı gereken basınc ıcın.Zaten onemlı olan borudan gelen basıncı olcmen manıfold ıcındekını degıl

Evet dizellerde basınçlar daha yüksek oluyor..

Yarin tekrar goturucem abi taktigim yere bidaha bakalim basdan asagi illaki biyerde bi yanlislik vardir

taha; can guzel aciklamis.. sorun cozulmuyorsa sizde intercoolerdan gelen borudan basinc alacaksiniz.

Geri
Üst Alt