Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

turbo basınç göstergesi hakkında...

mtahakorkmaz

Kayıtlı Üye
cuma günü aracıma turbo basınç göstergesi aldım turboda değişiklik düşündüğüm için. içinde illakki şeması vardır fakat daha elime ulaşmadı ön bilgi verirseniz nasıl ve nereye bağlanır elinde şema olan varsa bana yardımcı olursanız sevinirim bu konuda...

öncelikle kontak üzerinden göstergenin aydınlatması için elektrik kablosu çekilmeli. sonrasında ise paket içinden çıkması gereken "t" boruyu turbo hortumunun kontrol ünitesine girdiği ek yerinden takman gerekli. "t" borunun açıkta kalan ucuna ise göstergeye giden hortumu takıyorsun. servisde el yordamıyla hortumu kolayca buluyorlar.

bu arada iki noktada hatırlatmada bulunmak istiyorum.
1.si, araç boşta iken tam gaz dahi versen turbo çok az bir yükleme yaptığı için gösterge de değer çok az görülüyor bu yüzden ilk anda bir panik yaşama.
2.si ise umarım göstergeyi "psi" cinsinden almışsındır zira "bar" cinsinden göstergelerde çok az bir hareketlilik oluyor.

Forge spacer alırsanız hiç bir yeri delmenize gerek kalmaz. Bu tür şeyler için 3 adet çıkışı var. Dump valve ile ilgili bir konu vardı orada bulabilirsiniz linkini son sayfalarda.

öncelikle kontak üzerinden göstergenin aydınlatması için elektrik kablosu çekilmeli. sonrasında ise paket içinden çıkması gereken "t" boruyu turbo hortumunun kontrol ünitesine girdiği ek yerinden takman gerekli. "t" borunun açıkta kalan ucuna ise göstergeye giden hortumu takıyorsun. servisde el yordamıyla hortumu kolayca buluyorlar.

bu arada iki noktada hatırlatmada bulunmak istiyorum.
1.si, araç boşta iken tam gaz dahi versen turbo çok az bir yükleme yaptığı için gösterge de değer çok az görülüyor bu yüzden ilk anda bir panik yaşama.
2.si ise umarım göstergeyi "psi" cinsinden almışsındır zira "bar" cinsinden göstergelerde çok az bir hareketlilik oluyor.

Anladim ama psimi barmi bilmiyorum swoosh marka onu biliyorum sadece hic bakmadim ona peki montaj ugrastiricimi bisesi yok gibi duruyor ama

Bahadir abi bide aracim dizel montajda herhangi bi farklilik istermi acaba?

Bahadir abi bide aracim dizel montajda herhangi bi farklilik istermi acaba?

taha araban dızel oldugu ıcın DV yok arabanda bu yuzden bahadır abının yazdıgı sekılde yapamıcagın ıcın basınc sorusunun ustunden b cıkıs alman gerekıyor,ayrıca dızel oldugu ıcın vakum olmıcak ve saat sureklı 0 da durcak rolantıdeyken o yuzden endıselenme
Asagıdakı fotoda dedıgım sekıl var ama ben senın yerınde olsam metal olan basınc borularından b tanesını ustunde dırek cıkıs olcak sekılde tasarlanmıs olan b boru ıle degıstırırdım orjınalını delmektense custom yapılanda kacak olma ıhtımalı ortadan kalkar
Photo345.jpg

CIMG1693.JPG

DSC00727.jpg

aslında cok zor bsy deıl fotodakıler gıbı yapmak taha,benzınlı olsaydı kardaydın bahadır abının anlattıgı gıbı yapcaktın

abi taktım göstergeyi fakat ilk taktık kaçağı vardı 1.1 bar gösteriyodu max. motor sesi değişince anladım kaçak olduğunu ve tekrar baktık yerine tam oturtduk ses düzeldi fakat basınç 0.4e düştü sizce normalmi 0.9 biliyorum normalde

0,4 cont mu yuruyor araba ? bence ımkanı yok,swoosh un adaptasyon yapmak ıcın kucuk b aparatı var taha onu arkasına takıyosun ucunda dugme avr ona basıyosun adaptasyonunu yapıyor saatın onu yaptın mı ? b de hıc kacırma olmadıgından emınmısınız suan,nasıl bagladıgını gormek adına net b fotosunu koyarsan ıyı olur

Geri
Üst Alt