Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Turbo araçlarda Limp Mode (devir kesme ve aracın kendini güvenli moda alması)

faydalı bi yazı olmuş teşekkürler..

yazılımı anlamak konusunda ise yazılımlı bi aracı VAG'a bağlayıp her türlü işlemi yapabilirsiniz bi sıkıntı da çıkmaz ama sıkıntı ve yazılım olup olmadığını araç güncellemeye ihtiyaç duyarsa ortaya çıkar..o sayfada versiyon numarası genelde ya bi kaç harfi farklı ya da tamamen farklı çıkar..bu durumda araçta yazılım olduğu anlaşılır..güncellemeye de izin vermez aracı yazılım..

ama onun da çok basit bi çözümü var..garantilik bi durumda..gidip yazılımı sildirip orjinale döndükten sonra yine VAG'dan 'net üzerinden son versiyonla aracı güncelledikten sonra hiç bi sıkıntı olmaz..garantilik durumlarda servisler GIF (garanti inceleme formu) çeker..GIF'ın üzerinde bi A4'ün içine sığıcak ve Doğuş'un özellikle üzerinde durduğu bütün numaralar yazar zaten..kağıt üzerinden onay vermeyecekleri bi durumda gelip aracı inceleyip teste çıksalar da kimse bişi anlayamaz..

tek sıkıntı çıkartmayan ABT'ydi şu zamana kadar..
onlar da VAG'a bağlandığında vakti zamanında resmi yazılımı yaptıkları için..ABT'nin hangi yazılımı vs. olduğunu versiyonuyla yazdığı için serviste de zaten bi sorun yaratmazdı..
velakin ABT'nin anlaşması bitti artık benim bildiğim VW ile ve yenilenmedi anlaşma..

faydalı bi yazı olmuş teşekkürler..

yazılımı anlamak konusunda ise yazılımlı bi aracı VAG'a bağlayıp her türlü işlemi yapabilirsiniz bi sıkıntı da çıkmaz ama sıkıntı ve yazılım olup olmadığını araç güncellemeye ihtiyaç duyarsa ortaya çıkar..o sayfada versiyon numarası genelde ya bi kaç harfi farklı ya da tamamen farklı çıkar..bu durumda araçta yazılım olduğu anlaşılır..güncellemeye de izin vermez aracı yazılım..

ama onun da çok basit bi çözümü var..garantilik bi durumda..gidip yazılımı sildirip orjinale döndükten sonra yine VAG'dan 'net üzerinden son versiyonla aracı güncelledikten sonra hiç bi sıkıntı olmaz..garantilik durumlarda servisler GIF (garanti inceleme formu) çeker..GIF'ın üzerinde bi A4'ün içine sığıcak ve Doğuş'un özellikle üzerinde durduğu bütün numaralar yazar zaten..kağıt üzerinden onay vermeyecekleri bi durumda gelip aracı inceleyip teste çıksalar da kimse bişi anlayamaz..

tek sıkıntı çıkartmayan ABT'ydi şu zamana kadar..
onlar da VAG'a bağlandığında vakti zamanında resmi yazılımı yaptıkları için..ABT'nin hangi yazılımı vs. olduğunu versiyonuyla yazdığı için serviste de zaten bi sorun yaratmazdı..
velakin ABT'nin anlaşması bitti artık benim bildiğim VW ile ve yenilenmedi anlaşma..

o zaman bu yazılım işi hala karmasıklıgını koruyor :)

karmaşık olan kısım neresi Serhat.. :D :D
bunun yanında DSG'ye de yazılım olayı var biliyosun..

abt garantisi mesela karmasık olan yeni anlaşma yapmadı filan diyosun..
onun dısında yükledin yazılımı servise giderken stock cevir filan sürekli sanayi dolasmak bana göre degil vallahi..
dsg yazılımına niye ihtiyaç duyulur gereklimidir nasıl bişidir baska bi konu mu acsak ya da acık yer varsa orda mı konussak dagildi konu limp mode dan :)

Revo'da zaten teşhis edilememe garantisi veriyolarmış. Bence en iyisi revoyla görüşmek. Mesela en kötü durumu göz önüne alalım.
Diyelim ki DSG bozuldu Turbo patladı vs. vs. Bu gibi sorunlarda aracın garantide olduğu için servise gittin. Servisi bu yazılımı öyle ya da böyle teşhis edebilir mi edemez mi?
Ki Revo'nun böyle bi garantisi var. Diğer firmaların yazılımı da teşhis edilemiyo ama garanti vermeleri başka tabi.

abt garantisi mesela karmasık olan yeni anlaşma yapmadı filan diyosun..
onun dısında yükledin yazılımı servise giderken stock cevir filan sürekli sanayi dolasmak bana göre degil vallahi..
dsg yazılımına niye ihtiyaç duyulur gereklimidir nasıl bişidir baska bi konu mu acsak ya da acık yer varsa orda mı konussak dagildi konu limp mode dan :)

DSG gücü iletirken belli oranlarda daha soft bi şekilde yere iletiyo mesela..onu biraz daha agresifleştirebiliyosun..bunun dışında vites değişim hızları vs. de değişebiliyo..ya da D'yi biraz daha sportifleştirebiliyosun..S'ye yakın ama yine ekonomi amaçlı olabiliyo vs vs..

Konuyu canlandırmak gibi olucak ama benim 2004 Cordobamda halen çözülememiş bir LİMP MODE sıkıntısı var. Aynen yazdığınız gibi canavar gibi giderken 1500-2500 devir arasında Turbo Kesiyor. Kontağı kapatıp açınca kendine geliyor.

Turbo değişti , EGR Valfi değiştir ,N75 Valfi Değişti , Tüm elektrik kabloları ve sigortalar kontrol edildi , Turboya giden tüm boru , kablo vs contalarıyla beraber değişti. Fakat hala kesmekte.

Toplamda 3000 lira harcadım ama sorun hala aynı sorun. Bu arada araçta Chip var ama chipten öncede bu problemi yapmaktaydı.

Bilgisi tecrübesi olan varsa yardım etsin lütfen. Ben anlamadım problemi....

Geri
Üst Alt