Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

TURBO İÇİN YARDIM 1.2 tsi copa plus

130 140 beygir 1.2 motor için çok iyi yani buda demek oluyor ki anladığım fazla maceraya girmeden bu işi çözümleyebilirim yazılım filtre ve egzos yeterli diyosun peki bu beygir ölçümünü yaptırabileceğim dyno sahibi yerler varmı çünkü ölçüm olmadan tam güce ulaşıp ulaşmadığı askıda kalabilir

ızmırde dyno nerede vardır bır bılgım yok acıkcası

arkadaşım arac ın sıfır ise ne bir yazılım nede farklı çip benzeri bir şey taktır fabrikanın orjinal çıkışı ile kullan doğuş arıza sonrası araç ı garantiden çıkartmak için her türlü bahaneyi uyduruyor yarın öbürgün olası bir durumda aracın arıza yaparsa o masrafın altından kalkmakta zorlanırsın benim aracım 8800 km. de piston kol çıkardı 8 ay lık araba seat exeo doğuş gaz ı bahane etti garanti dışı braktı garantin bittikten sonra yazılım attırıp beygirini 125-130 arasına kadar çıkartabilirsin 15-20,000 km den sonra bor power da koyarsan sorun kalmaz ayrıca unutmayın sıfır turbo motorlarda ilk 5.000-8.000 km arası kalkışlarda kavramada araba elinizde şişer sanki gitmiyomuş gibi gelir ardından turbo devreye girince tabiri caizse uçar bunun sebebi motor açılmadığındandır 5,000 km den sonra o olay yavaş yavaş kalkar kavramada motor un çekişi dahada kuvvetenir ve araba elinizde şişmez benim önerim 0 araç sahileri için her ne olursa olsun sağlıklı bir motor için ilk 5.000 km 3.000 devirin üstüne çıkartmamaya bakın 5,000km.den sonrada her ne olursa olsun aracınızı yola çıkartıp en az 6,000-7,000 devirde vites yükseltmek şartı ile ibrenizi en dibe dayamaya bakın bu motorun tamamı ile zorlanıp açılmasına sebep olacaktır ardından yakıt sarfiyatı düşecektir ve şehir içinde daha rahat kalkış sergiliyecektir ayrıca bu motorlar evet rodajıdır alıştırılmıştır ancak her ne olursa olsun işimizi garantiye alıp sağlıklı bir motora sahip olabilmemiz için bu yapılmalıdır 10,000km sonunda takribi%20 ye varan yakıt tasarruf u elde edebilirsiniz %10 u garanti !!! kalın sağlıcakla!

bilgi için çok teşekkür ederim araç elime işlemler tamamlanıp salı günü ulaşıyor bugün servisle görüştüğümde xenondan tut alarma kadar ne takarsam takayım garantiden çıkıcağını söledi hatta alt takım 6 ay veya 10.000 km garantideymiş bugün bunları duyunca şok oldum kardeşimde ibiza 1.4 refence modeli var bu aracı alırken bu kadar hassas bi garantisi olduğunu sölememişlerdi açıkçası kızdım o yüzden çip blow filtre gibi şeyleri ertelemeye kara verdim anlıcağın elimde kaldı bunlar

Geri
Üst Alt