Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

TSi'da 45Bin Bakımından sonraki izlenimlerim...

007

Kayıtlı Üye
Gecen hafta bakima girdi yavrucak..hava filtresi temizlendi tum filtreler degisti..yag benim goturdugum Castrol yagim konuldu..ficidan degil..tum bujiler degisti.Balatlarin durumu iyiymis degistirilmemis.Fakat debriyaj yavas yavas yoldan cikmaya baslamis..Gerci benim hic sikayetim yoktu ama yinede yavastan gitmeye baslamis dedi danismanim..Motoruma koruma ve temizlikte yapildi serviste toplamda 480 lira odedim..Ve bu arada servis danismanima giyabinda sonsuz tesekkurlerimi sunarim..
Servis sonrasi kesinlikle arabanin cekisi artti ki bunda buji ve benzin filtresinin degistirilmesinin faydasi oldugunu dusunuyorum..Su anda sanki 0 km gibi hissettiriyor bana..Ve son derece memnunum yavrumdan...

Hava filtresinin değişmesinin büyük payı var tabi yağında ben hava filtremi 10000km değilde 5000km de bir değişiyorum istanbul yollarında toz toprak tıkanıyo resmen zaten para da değil alıp aracınıza her bakımda yedek koyarsanız ve 15000km bakımına gelmeden 7500de değişirseniz farkı hisedersiniz hem araç fazla yakmaz hemde rahat nefes alır tabi orjinal filtre kullanıyosanız... bakımlardada yağ için yeni keşfettiğim yağ sökücü würth katkıyı öneririm Kaan abi yağ değişiminden önce koyuluyo araç 10 dakika kadar çalıştırılıyo sonra yağ boşaltılıyo motor tertemiz oluyo sonra yağ konuluyo çok başarılı ben hep kullanıyorum yağ kanallarını temizlemesinde çok fayda var...:eek:key:

Allah Kaza Bela Vermesin Maşallah Diyelim Nazar Değmesin.....

Hava filtresinin değişmesinin büyük payı var tabi yağında ben hava filtremi 10000km değilde 5000km de bir değişiyorum istanbul yollarında toz toprak tıkanıyo resmen zaten para da değil alıp aracınıza her bakımda yedek koyarsanız ve 15000km bakımına gelmeden 7500de değişirseniz farkı hisedersiniz hem araç fazla yakmaz hemde rahat nefes alır tabi orjinal filtre kullanıyosanız... bakımlardada yağ için yeni keşfettiğim yağ sökücü würth katkıyı öneririm Kaan abi yağ değişiminden önce koyuluyo araç 10 dakika kadar çalıştırılıyo sonra yağ boşaltılıyo motor tertemiz oluyo sonra yağ konuluyo çok başarılı ben hep kullanıyorum yağ kanallarını temizlemesinde çok fayda var...:eek:key:

Allah Kaza Bela Vermesin Maşallah Diyelim Nazar Değmesin.....

Serhatim saol kardesim, ben de 5000 de filtremi temizletiyorum BMC filtre, yagim 7500 de bir degisiyor. Buji ve benzin filtrem 15binde.. Gayet memnunum:)

Serhatim saol kardesim, ben de 5000 de filtremi temizletiyorum BMC filtre, yagim 7500 de bir degisiyor. Buji ve benzin filtrem 15binde.. Gayet memnunum:)

En güzelini yapıyosun abi würth ün bu katkısını da bi araştırırsan belki işine yarıyabilir..

bujilerin neden 45K'de değişti Kaan abim.. :)
30-60-90K diye gitmesi gerekiyo normalde..

bujilerin neden 45K'de değişti Kaan abim.. :)
30-60-90K diye gitmesi gerekiyo normalde..

Eryada degismedi diye Yigidim arada yag degisirken bakmistik dogusta simsiyah olmustu kafalari..ama 15 binde bir degistiricem artik bujileri..bir de sanirim bizim bobinler de degisecek ..bir guncelleme gelmis motora ama daha net degil..

Kaan abim bobinlerin min. 60K ömrü vardır tahminimce..
zaten öyle olmasa bile biri arıza verdiğinde hepsini değiştirme yöntemine gider genelde markalar..

30bin bakıma girmem lazım benimde, 550km sonra 30bin olacağız.

Her bakım sonrası zaten arabada belirli bi oranda değişim oluyor..hızlanma,durma,çekiş v.s...Ama belirli bi süreden sonra araba yine hantallaşıyor...:)

Geri
Üst Alt