tsi vites geçişlerinde sizin de zorlandığınız oluyor mu? | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

tsi vites geçişlerinde sizin de zorlandığınız oluyor mu?

ugurcoskun28

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar;
bazen 1.,3. ve geri vitese geçişlerde zorluklar yaşıyorum.acaba şanzuman yağını değiştirsem faydası olur mu?ama az zorlarsam sıkıntı yok.saygılar....:(

fnasif

Kayıtlı Üye
arada geri vitese alırken bende de oluyor ama nazik davrandığın sürece sıkıntı yok. servise danışmadan değişim yapma.

eneserol

Kayıtlı Üye
Würth'ün şanzıman katkısı var onu kullanmayı dene geçen Serhat (LeonRider) eklemişti vites geçişlerinde yumaşama oldu demişti istersen kendisine bir danış

uquR

Kayıtlı Üye
Benim aracın vitesi giderken oynuyor sabit durmuyor cukura düştükce ileri geri oynama yapıyor geçişLerdede zorlanıyor biraz Sıkıntısı ne acaba :confused:

YCO

Kayıtlı Üye
bende böyle bişi hiç olmadı..
her arabada olduğu gibi bazen geri vites..onun da çözümü basit debriyajı bırakıp bi daha basmak..

Benim aracın vitesi giderken oynuyor sabit durmuyor cukura düştükce ileri geri oynama yapıyor geçişLerdede zorlanıyor biraz Sıkıntısı ne acaba :confused:
kolun bağlantısında ya da motor takozlarında, şanzuman kulaklarında sıkıntı olabilir..

LEONISM

Kayıtlı Üye
ben 4 ten 3'e çekerken daha fazla kuvvet uyguladığımı hissediyorum, bide dediğiniz gibi geri vites.