Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

TSI motorlar için BRC lpg sistemi

küçük hacmiyle atmosferik abilerini kıskandıran turbo beslemeli bi motordan bahsediyoruz. normal bi benzinli motor olsa zaten tak tüpü bak keyfine diyecem. Normal kullanımda zaten az yakan bi araçta lpg ne kadar gerekli onu sorguluyorum. tüp takacak adam bu motordan uzak dursun, varsın tüp takılmasın fiyatı ucuz olsun... Bu arabayı kullanan bilir, bilmeyen atar tutar. 50krş yakan aracım 30krş yaksın diye mundar etmem.

Ağzına sağlık Serhat kardeşim... iyiki sonuna kadar okumadan konuya cevap yazmamışım... sen de aynı benim gibi düşünüyorsun... araçların yakıt tüketimini artıran yada eksilten en önemli durum pilotaj dır bence... biri kullanır km.de 32krş yakar ben kullanırım 25krş yakarım aynı araçla... kimse bu durmdan bahsetmiyor... her neyse sana katılıyorum ve sonuna kadar +1 diyorum kardeşim... :drag

Ben hala neden bu kadar önemli yargılı olduğunuzu anlamış değilim. Lpg takınca araç neden mundar oluyor. Arada bahsedilen 20 kuruşu neden hafife alıyorsunuz. Yaptığınız km düşükse haklısınız. Ancak yılda 20bin km üzerinde yol yapıyorsanız ister istemez ekonomi düşünüyorsunuz. Ben şimdi Adana'ya gideceğim git gel 1600 km, sonrasında Ayvalık Vs. Şöylesi böylesi 5000 km. Benzinle bir depo yaklaşık 650 km, 8 depo yapar.
8 depo benzin: 360 litre
360 litre x 5 TL: 1800 TL
Aynı yolu lpg ile
Bir depo (32LT) ile 400 km
12,5 depo yapar 13 diyelim.
32 litre x 13 depo: 416 litre
416 litre x 2,43 Tl: 1010 TL
Cebimde kalan yaklaşık 800 TL

Ben hala neden bu kadar önemli yargılı olduğunuzu anlamış değilim. Lpg takınca araç neden mundar oluyor. Arada bahsedilen 20 kuruşu neden hafife alıyorsunuz. Yaptığınız km düşükse haklısınız. Ancak yılda 20bin km üzerinde yol yapıyorsanız ister istemez ekonomi düşünüyorsunuz. Ben şimdi Adana'ya gideceğim git gel 1600 km, sonrasında Ayvalık Vs. Şöylesi böylesi 5000 km. Benzinle bir depo yaklaşık 650 km, 8 depo yapar.
8 depo benzin: 360 litre
360 litre x 5 TL: 1800 TL
Aynı yolu lpg ile
Bir depo (32LT) ile 400 km
12,5 depo yapar 13 diyelim.
32 litre x 13 depo: 416 litre
416 litre x 2,43 Tl: 1010 TL
Cebimde kalan yaklaşık 800 TL

Söylediklerim tamamen tsi motorlar için geçerli. uzun yolda 30 krş yakan bi araç için tüp ne kadar gerekli bunu tartışıyorum ben. senede iki defa mardin-aksaray arası gider gelirim. 6,5 saatte de gittiğim oldu 9 saatte gittiğim de. aradaki fark sadece çeyrek depo benzin oldu. cahilliğime verin lakin ben tsi dan az yakan başka bir benzinli motor bilmiyorum. hal böyle olunca bu motora yapılacak her türlü işlemi gereksiz görüyorum..

Söylediklerim tamamen tsi motorlar için geçerli. uzun yolda 30 krş yakan bi araç için tüp ne kadar gerekli bunu tartışıyorum ben. senede iki defa mardin-aksaray arası gider gelirim. 6,5 saatte de gittiğim oldu 9 saatte gittiğim de. aradaki fark sadece çeyrek depo benzin oldu. cahilliğime verin lakin ben tsi dan az yakan başka bir benzinli motor bilmiyorum. hal böyle olunca bu motora yapılacak her türlü işlemi gereksiz görüyorum..
serhat TSİ motoru 4 sene kullandım güzel motor hoş motor ama 125lik leon yakıt ve performans ortalamasında hastası olacak motor değil bak yeni 140lık FR motor veya vw nin ACT si yakıt performansda 125liklere 10 basar hem 140 hp hem yazılımla önü açık hemde şehir içi 6,4 verisi var veya daha üstü TSIlar olabilir ama LPG takmak ayıp da değil arabayı mundar etmekde değil senin yaşadığın tüm zevkleri aynen yaşıor üstüne bide daha az yakmıor LTsi yarı fiyatı olan yakıtı kullanıor

serhat TSİ motoru 4 sene kullandım güzel motor hoş motor ama 125lik leon yakıt ve performans ortalamasında hastası olacak motor değil bak yeni 140lık FR motor veya vw nin ACT si yakıt performansda 125liklere 10 basar hem 140 hp hem yazılımla önü açık hemde şehir içi 6,4 verisi var veya daha üstü TSIlar olabilir ama LPG takmak ayıp da değil arabayı mundar etmekde değil senin yaşadığın tüm zevkleri aynen yaşıor üstüne bide daha az yakmıor LTsi yarı fiyatı olan yakıtı kullanıor

tüplü bir tsi motorun anahtar değmeden gidebileceği km normal bir tsi motora göre aynımıdır? garantisi varmıdır?
birde başkan, bu yeni motorlar da tsi değil mi:) yarın birgün bunlara da tüp takarlar:D yeni nesil motorlarda subap eritme, yamultma şehir efsanesimidir :)

Geri
Üst Alt