Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Tsi motor ÖmrÜ normal motor ve dİzellere gÖre dahami kisa?

motor kac km goturecek dıye bı sey yoktur arabanın sahıbı onu kac km bakımlı ve saglam kullanacak dıye bı sey vardır benım kanaatımce

motor kac km goturecek dıye bı sey yoktur arabanın sahıbı onu kac km bakımlı ve saglam kullanacak dıye bı sey vardır benım kanaatımce

Kesinlikle katılıyorum :)
Arkadaşlar, teknoloji sürekli kendini yeniliyor,tsi motor, günümüz teknolojisidir, ve şu anda en verimli motor teknolojilerinden biridir.
Ben açıkcası param ona yettiğinden zamanında 1,6 atmosferik aldım, fakat durumum olsaydı 1,4tsi alırdım kesinlikle..
Böyle kulaktan dolma bilgilerle, insanların ön yargıları uğruna, koskaca bilimsel gerçekleri hiç etmeyelim..
Sonuçta bu teknoloji uğruna binlerce mühendis çalışıyor,verimli bir motor dizayn ediliyor, kaç bin km test ediliyor, piyasa sürülüyor.Eski teknoloji motorları bile piyasadan kaldırılıyor..
Pişpirik masasında hayatının yarısını geçiren abim diyorki; yok yaa tsi motorlar dandik, ömrü az:) Hadi ordannn :) :)
Sen bakımını orjinal servisinde her sene, her kilometresi doldurduğunda yaptır.. Bak o motorun ömrü kaç km oluyor.
Teknoloji ilerledikçe, bakımın önemi kat kat daha fazla artıyor..

şehir efsaneleri bunlar ya. Merak etmeyin mazot fiyatları biraz daha artarsa o laf atanalrda TSİ almak için sıraya gircektir

Normal atmosferik motorlar konusunda değil de TSI konusunda katılıyorum. Dizelleri kakaladılar millete, bastılar zammı, şimdi de semeresini yiyiyorlar. Yazın aradaki fark 50-60 kuruş arasındaydı, şimdi 40-50 kuruş arasında, dikkatinizi çekerim. Yeni çıkanların hepsinde dur kalk kullanımda sorun çıkarma potansiyeli olan, dünyanın parası Partikül Filtresi bilmem ne. Eski dizeller biraz daha iyi.

Sağlamlık konusuna gelince. Kimin TSI motoru erken bitmiş de kimin dizel motoru uzun dayanmış. Ancak aynı kişinin aynı şartlarda kullandığı, bakımları zamanında yapılmış 2 arabayı kıyaslarım ben. Gerisi havagazı.

Basit fizik kanunları geçerli, diesel yakıtı zaten bir çeşit yağdır, çalışma devride, benzinliye göre nerede ise %50 az devir iledir, yani diesel motoru her zaman daha uzun ömürlüdür, piston delinir, enjektör damlatır, turbo dağılır, bunlar dış parçalar. tsi motoru da aşırı beslemeli olduğundan satın alırken fazla ödenen meblağ ile daha dayanıklı iç aksama sahip oalcağından, atmosferik benzinli ile hemen hemen aynı ömre sahip olması şaşırtmaz.

yahu bu yorumu yapanlar arabalarını mezara getirmeyimi planlıyorlar acaba! iyi kullanılan her araç 200- 250 bin ortalama yapar yapmazsada verir 3 bin lira rektefiye yaptırır motor sıfır olur :)

Bu kullanım ile alakalı bence benim düşüncem bu yönde birde su var aracı kac kişi kullanıyor ,Acaba aracı aldık büyük bir heves ile kullanma klavuzuna kac kere bakıyoruz acaba okuyormuyuz araba bence evlat gibidir bakarsan sana bakar bakmazsan zaten ne bekliyorsun ki Tsi motorlara geline bence güzel motorlar biraz yakıtı yiyor ama hakkıdır diye düşünüyorum yağı vs farklı bujileri platinum idi sanırım masraf isteyen bir motor ancak gelişmesi gerek kanaati içerisindeyim.Şunuda söylemek lazım malzeme kalitesi süper ötesi değil hiçbirimizin aracları buda ticaretin getirdiği rekabetten kaynaklanmakta nekadar ekmek o kadar köfte misali saygılar Scw Ailesi

Demirdir bisey olsa keser biçer kaynatir taslarsın ömrü terkettiğin zamana eşdeğer olur hiç tartışmaya gerek yok. Baban 1978deki aldığı orjinal Anadol kamyoneti hala Mersin'de köyde kullanıyor, her gün 1 ton yükle 20km gidiyor ve öğleden sonra yüklediği yükü sabaha kadar garajda sırtında taşıyor. Bu manzara ben ilkokuldayken de aynı idi hala da devam ediyor. Baktığın sürece sana hizmet eder gerisini külahıma anlatsınlar.

Geri
Üst Alt