Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

TSI Motor Hakkinda..

hayırlı uğurlu olsn aracınızın kitapçığında nası rodaj yapmanız gerektiği yazıyor.

servis ne dediyse aynen uygula, erken yağ değişimi bence israf. küresel ısınma sana hiç bir şey anlatmıyorsa her 5000de değiştir tabiki iyi olur. Benim tavsiyem şudur, servisin belirttiği menzil ve süreler dışında yağ falan değiştirme. Aracını ilk zamanlarda değil her zaman ilk çalıştırmada avans yerine gelene kadar gaza basma, ısınana kadar devir yükseltme, ısındıktan sonra istediğin gibi basabilirsin. Güç yeterli değil diye yazılım peşinde koşturacaksan tüketimin de artacağını, o yazılımı araç benimseyene kadar sıkıntılarla ayarlarla uğraşman gerektiğinde görmeden geçme.

Hayırlı olsun tekrardan.

aracınız hayırlı olsun... ilk 1,000 km arabaya ani fren yapmaktan kaçınınız

Serbay kardeşim ani fren yapmaktan kaçının derken sanırım yüksek hızlara çıkıp ani fren yapmak zorunda kalmayın demek istedi yoksa ani fren yapmanın yeni arabaya bi zararı olacağını sanmıyorum ;)

Serbay kardeşim ani fren yapmaktan kaçının derken sanırım yüksek hızlara çıkıp ani fren yapmak zorunda kalmayın demek istedi yoksa ani fren yapmanın yeni arabaya bi zararı olacağını sanmıyorum ;)

Anladım hocam çok hızlı sayılmazdım 60-70 en fazla... Teşekkürler bilgi için...

benim aracım 850 yi devirdi.yavaştan kasmaya başladım.yüksek devirlerde arabanın verdiği cevaba bayıldım.bu tsi muhteşem bi olay.tanıdıgım herkese tavsiye ediyorum

yakıt olarakta ilk aldığımdakinin cok altına düştü şu an ortalamam 7.5 cıvarı ki ilk bi hafta cok sakin kullanımla 11 lerde idi:eek:

benim aracım 850 yi devirdi.yavaştan kasmaya başladım.yüksek devirlerde arabanın verdiği cevaba bayıldım.bu tsi muhteşem bi olay.tanıdıgım herkese tavsiye ediyorum

yakıt olarakta ilk aldığımdakinin cok altına düştü şu an ortalamam 7.5 cıvarı ki ilk bi hafta cok sakin kullanımla 11 lerde idi:eek:

verdiğiniz iki değer arasındaki fark sizin araca alışmanızla alakalı yoksa rodaj sonucu %35 yakıt düşmez...yol dostunuzla keyifli yolculuklar:)

Geri
Üst Alt