Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Tsi motor ÖmrÜ normal motor ve dİzellere gÖre dahami kisa?

rüzgar

Kayıtlı Üye
Tsi motor ÖmrÜ normal motor ve dİzellere gÖre dahami kisa?tsi motor ÖmrÜ normal motor ve dİzellere gÖre dahami kisa? Genel olarak Çevremdekİler tsi motora pek sicak bakmiyorlar ÖmrÜ kisa dİyorlar bu konuyu araŞtiran oldumu arkadaŞlar!

Bunu söyleyenler araştırmış mı? Mesela aşırı beslemeli motorların atmosferikten daha dayanıklı malzemelerden üretildiğini?

ömrü daha kısa olamaz en fazla arıza çıkarma ihtimali daha fazla olabilir. sebebide karışık ve daha fazla parçadan yapılmaları ve daha yeni bir sistem olması

Sİze katiliyorum ama bÖyle bİr genelleme yapiyor İnsanlar.ben 1.5 senedİr tsi kullaniyorum gayet memnunum.

yıllarca matbaa günah bisiklet şeytan aracı diye inandık bunlar küçük şeyler bence sinek vızıltısı denir geçilir

şehir efsaneleri bunlar ya. Makina mühendisi abilerim vardır burda bende son sınıfın az çok ne nasıldı biliyorum ama hiç o açıdan yaklaşmıycam bu konuya gerek bile yok :) Milletimiz hep eski kafalı, yeni çıkan şeye hep bi kulp buluyolar. Bi zamanlar dizele mi binilir yok bozuluyo yok cart yok curt diyolardı şimdi herkesin altında dizel araba var. Merak etmeyin mazot fiyatları biraz daha artarsa o laf atanalrda TSİ almak için sıraya gircektir.

kısa dedikleri de öyle 100binde bitiyor gibi değilde mesela bir mercedesle bir milyon km yapılır ama tsı ile 500bin falan zor gider diye duymuştum bu motor ilk çıktıgında

benm bilgilerime gorede benzinli motor herzamn dizelden daha uzun ömürlü olur hatta reno pejo nun dizel motorları 100 binden snra kesin arzalara baslıyor

Bence kimse küçük hacimli motor ömrü kısa olur gibi bir genelleme yapamaz ancak dizelin ömrü benzinliden kısadır gibi bir genelleme de olamaz motor ömrü derken elbette yüksek hacimli motorlar genel anlamda daha dayanıklı olurlar ancak büyük hacimli ömrü kısa olan birçok motorda vardır bu markadan markaya değişir... tsi motorlarda genel bir bobin ve ateşleme sıkıntısı var bu biraz can sıkıyor sadece... misal olarak ben eski 1.9tdı motorların şuan yapılan 1.6tdı motorlara nazaran daha sağlam olduğuna inanıyorum km olarak uzun ömürlü olduklarınıda birçok araçta gördüm ama dediğim gibi motor kodu değişik ancak aynı hacime sahip motorların bile aynı ömre yada uzun ömre sahip olması mümkün değil... 100.000 biten reno motorlarının yanında birçok 250.000 devirmiş reno da gördüm hatta 400.000km aşmış albealar.... yani genel anlamda bu konuda malesef yorum yapmak zor...

Geri
Üst Alt