Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Tsi araclarda lpg

Cem akyol

Kayıtlı Üye
Hayırlı geceler arkadaşlar herkese selamlar. Tsi aracı olup lpg kullanan arkadaşlar kullandığınız lpg kıt in markası ne ve yakitta ne kadar fark ediyor yorumlarınızı bekliyorum

Bende 1.6lt 75hp ibiza vardı. Atiker sıralı otogaz sistemi mevcuttu üstünde. Orjinal ve sertifikalı. Aldığım kullanıcı yeni değiştirmişti gaz kelebeğini, yakıt pompası, yakıt filtresini, yakıt akışmetresini. Araç ile ilgili bir sorun yoktu. 6 ay sonra gaz kelebeği gene gitti. Uzun bir araştırmadan sonra enjeksiyonlu araçlarda LPG kullanımı gaz kelebeğini, yakıt akış metreyi, yakıt pompasını, gibi önemli aksamlara zarar verdiğini öğrendim. Bence taktırma. İlk defa takılınca uzunca bir süre kullanırsın, 2-3 yıl belkide fazla. sonra oluşacak arıza haddi hesabını geçecek. Karar senin.
İyi forumlar

bencede taktırma kaş yapayım derken göz cıkarırsın gerek yok aracın atmosferık olsaydı hemen taktır derdım tsi candır ;) seat duyarsa arabayı elınden alır :D

Hayırlı geceler arkadaşlar herkese selamlar. Tsi aracı olup lpg kullanan arkadaşlar kullandığınız lpg kıt in markası ne ve yakitta ne kadar fark ediyor yorumlarınızı bekliyorum

Tsi motorlara lpdi sıvı yağlamalı sistem yapılıyor bu sistem tsi araçlar icin süper hiç Bi şekilde benzin kullanmıyor ilk anda bile lpg ile çalışıyor.. Ama gel gelelim fiyatı 2500€ yani 7 bin tl fark verdikten sonra dizel almak daha mantıklı :)

Dayıcığım ondan randıman alamassın yanlız tsi fsi tfsi motorlar yarı benzin yarı tüp yakıyo aynı şey fark eden bişey yok bide çok para gidiyo ayarlatmasıymış şuymuş buymuş

Lpdi sistem kullanmak gerekir. 6 binden başlıyor

Tsi motor direkt enjeksiyon olup sıralı sistemler olmamaktadır.Sebep ise gaz fazındaki lpg nin benzin enjektöründen püskürtülememesi, yerine takılan lpg enjektörünün ise silindir içinde yüksek sıcaklıktan erimesidir.Bu nedenle lpg enjektörünü belli devirlerde soğutmak için benzin püskürtme yaptılar fakat bu tasarrufu düşürdü ayrıca sistem çok karışık hale geldi.Bunun yerine aracın kendi benzin enjektörlerini kullanıp, aracın orjinal yüksek basın valfi yerine daha güçlü bir valf takıp lpg yi direkt sıvı halde silindire püskürtmeyi yaptılar.Bu sistem ise epeyce pahalı.en son 2200avroydu.Sistem olarak tsi ye en çok uyum sağlayanın lpdi olduğunu duymuştum.Hyundaki kia gibi firmaların direkt enjeksiyonlu motorlarına ise farklı markalar takılabiliyor ve sorun duymadım...

Arkadaşlar bende 4000 tl lik landirenzo var şimdilik gayet memnunum. Performansında hiçbir kayıp yok sıralı sistem önce benzin sonra LPG motor 1,4 TSİ.

TSI lpg çok para yahu, he uzun süre kullanıcam aracı dersen verdiğin paranın karşılığını alırsın tabiki

2012 1.4 tsi aracimda zavolli tup var gayet memnunum %80 gaz %20 benzin yakıyor ama gayet iyi.1300 km yolda 230 tl gaz. 40 tl benzin yaktı. Hız 120-160 arası

Geri
Üst Alt