Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

TSİ ve FSİ a lpg

Aracın kendi benzin Ecu su (beyin) LPG ye uyumsuz bir şekilde enjektörlere tetikleme vermektedir ve bu yuzden olamayan ecu (beyin) diyoruz lpg sektöründe. Lpg montajına uyumsuzlugu bensizn ecu sünden geldiği için TSİ larda bu şekilde yazmak istedim. Umarım iyi aydınlatabilmişimdir.

Ben BRC lpg montajı yapıyorum ve FSI motorlarda tek sorun arıza işığı yanmasıdır. Buda her araçta olmuyor. P şansınız var oda motor beyin kodlarına göre değişmekte. Bunun haricinde hiçbirsekilde performans kaybı vs. bir eksisi yoktur. Şu anakadar 50 den fazla FSI lpg montajını kendim yaptım ve tasarruf diğer atmosferik araçlardan daha fazladır.

TSI motorlar içinde kit mevcut fakat VW grubu Tsi motorlu araçları benzin ecu lerini 2 tip yapmış ve bunların Türkide çogunluklu olanı lpg olmayan tipi ecu lerdir. piyasada dolaşan TSI aracların sine lpg olmaktadır yüzdeye vurursak. Yani 10 TSI dan 2 sine lpg olabilir bunun anlaşılması içinde ECU nun üzerindeki kodların okunmasından gecer.

LPG uygulanabilen araçların performans olarak hiçbir kaybı yoktur.

Yukarıda verdiğim bilgilere istinaden 2012 yılı ortalarına dogru 3. nesil lpg sistemleri çıkacaktır. Buda aklınaza gelebilecek her türlü araca lpg uygulanabilmesini saglayacaktır (Benzinli Motor). Yeni sistemde aracın kendi enjektörlşeri kullanılacak ve sıvı lpg tuketimi yapılacaktır buda araçta hiçbir değişiklik yapmadan basıncı istenilen seviyeye alınmıs lpg nin aracın uzerınde ki enjektör kürügüne montajı ile cok basıt bır montajla ve aracın motor kısmına hibir delik vs uygulaması yapmadan montajı mevcut olacaktır. TSI motorlu aracı olan arkadaşlara önerim 2012 yi beklemeleri ve çok performanslı bir sistemin piyasaya brc tarafından kullanıcılar sunulacagının bilgisini vermek isterim.

performans kaybı olmayacagını ıdda ederken dyno verısı sunuyor olabılmenız lazım.ayarı yaptık arabanın gıdısınde degısım olmadı tarzı varsayımsal bır yaklasım soz konusu olamaz bır ıddada bulunurken.Ankarada bu ısı cok daha performanslı arabalara yapan kısıler var.Daha buyuk lpg enjektorlerı ve yenı ayar ıle orjınla dyno egrısınden farklı olarak daha ınıslı cıkıslı bır guc aldılar.Ayrıca benzınlı dynoya gore de 5bg lık bır dusus vardı.

Lpg li araçalarda dyno testlerinde %3 güç kaybı cıktıgını egtimlerde gördük yapılan lpg ayarlarının normal ve araca uygun şekilde yapıldıgı taktirde. Bu %3 kullanıcı tarafından hissedilir derecede olmayacagı kanısındayım. Benimle aynı fikirde olmayanlar için söyleyecegim bir sözüm yok beni %3 etkiler diyenler için tavsiyem lpg taktırmamalarıdır. Tabi %3 veya %5 olması lpg kalibrasyonu nu yapan ustaya kalıyor. EOBD den yapılan lpg ayarı kontrol edilmedikce tamam bu aracın ayarı oldu demek iyi değil. Ayar yapıldıktan sonra Araç Eobd girişinden benzin beyni nin verdiği degerleri görerek ayar yapılması bu %3 % 5 veri kaybını en aza indirecektir.

Lpg li araçalarda dyno testlerinde %3 güç kaybı cıktıgını egtimlerde gördük yapılan lpg ayarlarının normal ve araca uygun şekilde yapıldıgı taktirde. Bu %3 kullanıcı tarafından hissedilir derecede olmayacagı kanısındayım. Benimle aynı fikirde olmayanlar için söyleyecegim bir sözüm yok beni %3 etkiler diyenler için tavsiyem lpg taktırmamalarıdır. Tabi %3 veya %5 olması lpg kalibrasyonu nu yapan ustaya kalıyor. EOBD den yapılan lpg ayarı kontrol edilmedikce tamam bu aracın ayarı oldu demek iyi değil. Ayar yapıldıktan sonra Araç Eobd girişinden benzin beyni nin verdiği degerleri görerek ayar yapılması bu %3 % 5 veri kaybını en aza indirecektir.

peki bunun ücreti nedir?Çorum da bır kac yere sordum landirenzoyu öneriyolar anlamış değilim.

kardeşim bana ceğ numaranı verir misin bazı şeyleeri sormak istiyorum aynı araçtan bende de var 2011 1.4 tsi leon

Abicim böyle bir teknoloji çıktı mı şu an? 2012nin diğer yarısından sonra demişsiiz. şu an durum nasıl lpg takılıyor mu bu motorlara? Uyum sağlıyor mu?

1.4 180 bg Cupra'lara lpg takılıyor mu ? Daha önce de benzer konular açılmış ama net bir yanıt bulamadım . İlan sitesinde 24 adet ilan var ama hiçbirinde lpg yok.

Geri
Üst Alt