Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

TSİ motorlar için hava filtresi tartışmasına açıklık getiriyorum :) :)

ben başka bişi sormuştum İbrahim.. :)
ısıya dayanıklı bişi olmadığı sürece metal bişilerle tekrar bi boru çekmek mantıklı değil..mevcut tertibat yeterli..en iyisi değil belki ama yeterli..

ben k&n baya baktım durdum oyle kopek gıbı bır yag yok hee bır kez temızlendıkten sonra ne olur onu bılmem ama normalde oyle hayvasn gıbı bır yaglılık oranı yok bmc yarı yaglı dıyorlar onlarla aynı gıbı ılk alındıgında ama sonradan temızlendıkten sonra onun yaglanması yapan kısıde bence ıs bıtıyor....

yağlı filtreler ilk kullanımda sorun teşkil etmez ancak kullanım sonrası temizlendiklerinde tekrar yağlamayı yani sınırını bilen olmadığı için fazla yağ kalıyor ve sensörü ve cai içini yağlıyor ayrıca
tsi motorda nasıl sensör olmaz yahu ilk defa duyuyorum peki ozaman bu motorun ecu su afr yi hava yakıt karışımını nasıl ayarlıyor biri bana söylesin

biri bana yağlı tipin gerçek anlamda faydalı olduğu şeyi söylebilir mi acaba..
filtre etmesi daha iyi olabilir elbet oke ama bütün boğazın başta turbonun ekstradan motor yağı dışında bişiyle yağlanması nası faydalı olabilir..

Bunun anlasılması ıcın Aem ın de KN gıbı gıdıp 30bg aldık 40bg aldık dıye baslıklar acması lazım sıtesınde yawru o zaman da kuru tıp kuru tıp dıye herkes yıkılcak ortalıkta :D

ben başka bişi sormuştum İbrahim.. :)
ısıya dayanıklı bişi olmadığı sürece metal bişilerle tekrar bi boru çekmek mantıklı değil..mevcut tertibat yeterli..en iyisi değil belki ama yeterli..

kafam dagınık biraz kusura bakma kardeşim :)
dur ben ilerde deniycem komple kit takıcam arabam bozulursa artık scw saolsun :D :D şimdi ben kapagı açık kullansam bi zarar verirmiyim

yağlı filtreler ilk kullanımda sorun teşkil etmez ancak kullanım sonrası temizlendiklerinde tekrar yağlamayı yani sınırını bilen olmadığı için fazla yağ kalıyor ve sensörü ve cai içini yağlıyor ayrıca
tsi motorda nasıl sensör olmaz yahu ilk defa duyuyorum peki ozaman bu motorun ecu su afr yi hava yakıt karışımını nasıl ayarlıyor biri bana söylesin

işte o bi sorunsal Zafer abim.. :D :D

Map sensorunden ayarlıyor zafer abi,maf olmaması daha ıyı bsey bozuldumu ettımı anında etkı edıyor arabaya

kafam dagınık biraz kusura bakma kardeşim :)
dur ben ilerde deniycem komple kit takıcam arabam bozulursa artık scw saolsun :D :D şimdi ben kapagı açık kullansam bi zarar verirmiyim

acık kullanma sonucta fıltrenın arasından b yerınden yıne de pıslık alabılır

Map sensorunden ayarlıyor zafer abi,maf olmaması daha ıyı bsey bozuldumu ettımı anında etkı edıyor arabaya

can map dediğin mutlak basınç sensörü değilmi nasıl yapıyor bunu yahu hava yakıt karışımını anlamadım yaşlılığıma verin :(

ben k&n baya baktım durdum oyle kopek gıbı bır yag yok hee bır kez temızlendıkten sonra ne olur onu bılmem ama normalde oyle hayvasn gıbı bır yaglılık oranı yok bmc yarı yaglı dıyorlar onlarla aynı gıbı ılk alındıgında ama sonradan temızlendıkten sonra onun yaglanması yapan kısıde bence ıs bıtıyor....
ben kn kullanıom şimdi normal filtreye benzio sesi biraz daha fazla temizleme işinide pril ile yıka kurut tak :D

sensör yok dedi FSI lerde var gibisinden bişiler dedi anlattım yaglı olursa maf sensörünü bozarsa peki dedim TSI lerde sensör yok hava direkt turboya gidio dedi

Geri
Üst Alt